• вторник, 16 април 2024

Претрес во Тетово, приведен дилер

Претрес во Тетово, приведен дилер

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во Тетово синоќа околу 20.50 часот на улица „Браќа Миладинови“ полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 18-годишниот тетовец Е.М., соопшти денеска МВР.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, се посочува во сооптшението, биле пронајдени и одземени марихуана и семки.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок. цр/са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан