• петок, 19 април 2024

Претрес во Липково, пронајдена дрога, приведено едно лице

Претрес во Липково, пронајдена дрога, приведено едно лице

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово денеска во 11.30 часот го лишиле од слобода Н.А. (19) од село Слупчане, општина Липково.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, информираа од МВР, била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. цр/сп/

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан