• понеделник, 26 февруари 2024

Прес-конференција на Ковачевски и Борел (во живо)

Прес-конференција на Ковачевски и Борел (во живо)

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) - Заедничка прес-конференција на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и потпретседателот на Европската комисија и висок претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика, Жозеп Борел во пресрет на одржувањето на 30. Министерски состанок на ОБСЕ.

Остани поврзан