• понеделник, 27 ноември 2023

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Селекторите на македонската и на англиската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски и Герет Саутегејт, предмалку ги објавија официјалните состави за натпреварот кој почнува во 20:45 часот на Национална арена „Тодор Проески“.

Милевски се одлучи за следните 11-мина: Димитриевски, Муслиу, Серафимов, Манев, Алиоски, Алими, Атанасов, Барди, Димовски, Елмас и Миовски. 

Гостите од Англија ќе истрчаат во следниот состав: Пикфорд, Вокер, Мегваер, Гуехи, Луис, Александер-Арнолд, Рајс, Сака, Фоден, Грилиш и Воткинс.

Натпреварот е од последното коло во квалификациите за Европското првенство Ц-група и нема резултатско значење. зс/

Фото: МИА

Остани поврзан