• понеделник, 27 ноември 2023

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

Белград, [20.11.2023] – ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во светот на производството на вино, гордо објавува извонредно достигнување на неодамна завршениот саем на вино во Белград. Нашите вина се почестени со неверојатни 10 медали, потврдувајќи ја нашата посветеност на изработката на исклучителни берби што го плени вкусот на секој љубител на виното.

Медалите [1 Златна/ 5 Сребрени/ 4 Бронзени], доделени во различни категории, ја нагласуваат прецизната изработка, страста и посветеноста што ја дефинираат суштината на ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА. Секое шише го опфаќа уникатното патување и уметност на нашиот тим за производство на вино, кој неуморно се стреми кон совршенство во секоја голтка.

Ја упатуваме нашата најдлабока благодарност до организаторите на белградскиот саем за вино што обезбедија платформа која ја слави различноста и извонредноста во винската индустрија. Нивната заложба за поттикнување на енергична заедница на ентузијасти и професионалци за вино е од голема важност за поттикнување на нашите вина на глобалната сцена.

Посебна благодарност е резервирана и за ценетиот панел на судии чија остроумна експертиза одиграа клучна улога во оценувањето и препознавањето на успехот на нашите вина. Вашата посветеност на уметноста и науката за производство на вино дополнително не инспирираше да достигнеме нови височини и постојано да го усовршуваме нашиот занает.

Додека ги одбележуваме овие 10 медали, остануваме понизни и мотивирани да го поддржуваме стандардот на извонредност што станува синоним за ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА. Ова достигнување не е само доказ за квалитетот на нашите вина, туку и прослава на колективниот напор и страста што продира во секој аспект од нашето создавање на виното.

Ги покануваме сите вински ентузијасти и познавачи да ни се придружат во прославата на овој значаен настан. Подигнете чаша со нас додека наздравуваме за уметноста на производството на вино, енергичната заедница во Белград и заедничката радост да вкусите исклучителни вина.

 

 

 

____________________________________________

MИА - ОТС Комерцијални соопштенија

Напомена: Оригинален текст. За содржината е одговорен нарачателот.

Остани поврзан