• петок, 12 јули 2024

Одбележување на почетокот на работата на вториот производствен погон на фабриката Киел Македонија

Одбележување на почетокот на работата на вториот производствен погон на фабриката Киел Македонија

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Во ТИРЗ Тетово денеска ќе биде одбележан почетокот на работата на вториот производствен погон на фабриката Киел Македонија.

Од компанијата најавуваат дека на настанот ќе присуствуваат и ќе се обратат сопствениците, директорите, владини претставници и мандатарот на новата влада на РСМ Христијан Мицковски. сст/аа/

Фото: МИА архива

Остани поврзан