• понеделник, 15 јули 2024

Без струја дел од општина Карпош

Без струја дел од општина Карпош

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Без струја денеска од 9 до 12 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улица „Женевска“ во општина Карпош.

Во периодот од 10:30 до 15:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите од улицата „Ванчо Мицков“, околу месната заедница.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа. мд/са/

Фото: МИА архива 

Остани поврзан