• среда, 17 април 2024

Времето денеска сончево, од утре пораст на температурите

Времето денеска сончево, од утре пораст на температурите

Скопје, 19 март 2023 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде .во интервал од 14 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево претежно тивко со максимална температура до 18 степени.

Утре ќе се задржи стабилно време со понатамошен пораст на дневната температура, додека во вторник попладне и во текот на ноќта кон среда се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд. свс/ев/

ФОТО МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан