• среда, 17 април 2024
МИА Бриф 5+5

3 февруари 2023

 

Мери Дика Георгиевска е нов претседател на Апелацискиот суд Скопје

 

Пендаровски телефонски разговараше со Пич, тема политичките процеси во земјава и регионот

 

Декларацијата на бугарското Собрание не е во согласност со договорената политика за унапредување на меѓусебните односи, смета Ковачевски

 

Полицијата го обезбедува просторот околу црквата Свети Спас, пристап ќе имаат само најавени делегации

 

Гена Теодосиевска избрана за претседател на четирите жирија на меѓународната филмска критика Фипресци на 73.Берлински филмски фестивал

 

Вучиќ: Не смееме да ги потцениме заканите од Западот

 

Блумберг: Турција би можела во март да ја одобри кандидатурата на Финска за НАТО

 

Стапи на должност петтата техничка Влада на Бугарија

 

Германски медиуми тврдат дека САД на Русија и понудиле 20 отсто од територијата на Украина во замена за мир, Белата куќа демантира

 

Кина: Наводниот шпионски балон над САД е метеоролошки уред

 

 

 

 

 

 

 

Остани поврзан