• четврток, 23 мај 2024
МИА Бриф 5+5

8 февруари 2023

 

Ковачевски – Дион: Поддршка од премиерот Трудо и Канада за Северна Македонија

 

Николовски: Секој е добредојден во државата ако ѝ мисли добро и ако има чисти и добри намери

 

Преговорите за новото владино мнозинство во завршна фаза

 

Заедничка хуманитарна акција на Балканскиот универзитет и „Рамстор“ за помош на настраданите од земјотресот во Турција

 

 

Комеморација за Милан Завков: Неговата музика со сигурност ќе живее уште долги години, преку интерпретацијата на неговите творења

 

Поради земјотресите во Турција, земјената маса поместена за три метри

 

СПАК поднесе кривична пријава против поранешниот министер за одбрана Фатмир Медиу за случајот „Грдец“

 

Сè поголеми обвинувања за Бугарија поради насилно враќање мигранти од граница

 

Републиканците го осудија Бајден за „левичарски фантазии“ во говорот за состојбата на нацијата

 

САД: Кинескиот балон дел од воената набљудувачка операција

 

Остани поврзан