• сабота, 24 февруари 2024

МВР: Истрагата за пронаоѓање на на исчезнатата малолетничка од Скопје продолжува и во текот на ноќта

МВР: Истрагата за пронаоѓање на на исчезнатата малолетничка од Скопје продолжува и во текот на ноќта

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи вечерва соопшти дека се преземаат интензивни мерки за пронаоѓање на 14-годишната В.Ѓ откако денеска нејзината мајка го пријави нејзиното исчезнување во полиција. 

- За решавање на случајот и пронаоѓање на лицето веднаш по добиената пријава вклучени се целосните капацитети на СВР Скопје на највисоко ниво, извршени се низа разговори со лица блиски на малолетничката, прегледани камери итн. Истрагата продолжува интензивно и во текот на ноќта, се вели во соопштеието од МВР.

Оттаму апелираат да не се шират дезинформации и дека МВР постојано ќе ја информира јавноста до пронаоѓање на малолетничката.

Случајот во полиција денеска во 08:35 часот го пријави мајката на девојчето. бак/

Фото: МИА

Остани поврзан