• недела, 19 мај 2024
МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На 18/19.05.2024 во периодот од 22.00 до 04.00 часот на подрачје...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На 19.05.2024 во 00.20 часот на ул.„Охридска“ во Битола,  п...

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривич...

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалисти...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - На 17.05.2024 во 16.00 часот в...

Тошковски: Лишен од слобода виш аналитичар во СВР Скопје, фатен со над 10 илјади евра од сторена измама

Тошковски: Лишен од слобода виш аналитичар во СВР Скопје, фатен со над 10 илјади евра од сторена измама

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски утрово, преку св...

Тошковски во посета на Одделот за воздухопловни единици на МВР

Тошковски во посета на Одделот за воздухопловни единици на МВР

Скопје, 17 мај 2024 ( МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил работна...

Екстрадиран Бесим Красниќи од Косово во Северна Македонија

Екстрадиран Бесим Красниќи од Косово во Северна Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи информира дека денеска полициски служ...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - На 15.05.2024, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле П.И.(2...

Во Скопје вчера изречени 125 казни за сообраќајни прекршоци

Во Скопје вчера изречени 125 казни за сообраќајни прекршоци

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје вчера при контрола на сообраќајот во...

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (1...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професи...

Тошковски во посета на Одделот за заштита на определени личности и објекти

Тошковски во посета на Одделот за заштита на определени личности и објекти

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски дене...

Закани кон претседателката на Уставен суд Добрила Кацарска, пријавено во МВР

Закани кон претседателката на Уставен суд Добрила Кацарска, пријавено во МВР

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Во подземна гаража на зграда во Центар пронајдени се импровизиран кревет...

Делегација на МВР на Министерска конференција на Западен Балкан во Тирана

Делегација на МВР на Министерска конференција на Западен Балкан во Тирана

Дебар, 15 мај 2024 (МИА) - На министерска конференција на Западен Балкан на тема „Соработка за безбе...

Image

Остани поврзан