• вторник, 16 април 2024

Крос блиску до продолжување на договорот со Реал

Крос блиску до продолжување на договорот со Реал

Мадрид, 4 март 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос е блиску до продолжување на договорот со мадридскиот клуб, пренесува новинарот Николо Шира.

Според изворот, новиот договор на германскиот играч со тимот ќе трае до 30 јуни 2025 година. Актуелниот договор на играчот истекува следното лето.

Оваа сезона 34-годишниот Крос одигра 35 натпревари на кои постигна 1 гол и 7 асистенции. Веб-страницата „Transfermarkt“ го цени играчот на 14 милиони евра.

Претходно Крос најави враќање во германската репрезентација.дс   

Фото: Архива

Остани поврзан