• четврток, 30 мај 2024
Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Карло Анчелоти во интервју за италијанскиот весник „Република“ изјави де...

Модриќ: Верувам дека сме на врвот и се надевам на 15. трофеј во Лигата на шампионите

Модриќ: Верувам дека сме на врвот и се надевам на 15. трофеј во Лигата на шампионите

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ зборуваше за подготовката на тимот за...

Белингам: Кој не би сакал да игра со фудбалер како Мбапе

Белингам: Кој не би сакал да игра со фудбалер како Мбапе

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Џуд Белингам зборуваше за очекув...

Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

  Берлин, 25 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид повторно е финалист во кошаркарската Евролига...

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

  Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето на...

Модриќ и Начо се изедначија со Бензема и Марсело по бројот на трофеите со Реал Мадрид

Модриќ и Начо се изедначија со Бензема и Марсело по бројот на трофеите со Реал Мадрид

Мадрид, 5 мај 2024 (МИА) - Лука Модриќ и Начо се изедначија за најмногу трофеи во историјата на Реал...

Реал Мадрид е шампион по рекорден 36-ти пат!

Реал Мадрид е шампион по рекорден 36-ти пат!

Мадрид, 4 мај 2024 (МИА) - Победата на Реал Мадрид од 3:0 над Кадиз во 34. коло од Ла Лига, што беше...

Арбелоа сака да го наследи Анчелоти како тренер на Реал Мадрид

Арбелоа сака да го наследи Анчелоти како тренер на Реал Мадрид

Мадрид, 3 мај 2024 (МИА) - Агентот на поранешниот играч на Реал Мадрид, Алваро Арбелоа - Оскар Рибо,...

Реал Мадрид со најмногу номинации во идеалниот тим на Ла Лига

Реал Мадрид со најмногу номинации во идеалниот тим на Ла Лига

Мадрид, 2 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид има најмногу фудбалери номинирани за идеалниот тим на сезонат...

Зидан: Нема да биде лесно вечерва, но Реал е Реал

Зидан: Нема да биде лесно вечерва, но Реал е Реал

Минхен, 30 април 2024 (МИА) - Поранешниот играч и тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека н...

Ѓулер: Ми рекоа дека ќе бидам наследник на Модриќ

Ѓулер: Ми рекоа дека ќе бидам наследник на Модриќ

Мадрид, 29 април 2024 (МИА) - Реал во последните години почна да работи на сериозно подмладување, а...

Анчелоти: Луѓето веќе мислат дека сме се пласирале во финалето на ЛШ

Анчелоти: Луѓето веќе мислат дека сме се пласирале во финалето на ЛШ

Минхен, 29 април 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, ја покажа својата типична сми...

Варан го напушта Манчестер јунајтед

Варан го напушта Манчестер јунајтед

  Лондон, 27 април 20204 (МИА) – Дефанзивецот Рафаел Варан е подготвен да го напушти Ма...

Куртоа се враќа во игра за клучниот дел од сезоната

Куртоа се враќа во игра за клучниот дел од сезоната

Мадрид, 25 март 2024 (МИА) - Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа ќе се врати во последниот дел од с...

Анчелоти за останувањето на Чави во Барселона: Ја донесе вистинската одлука

Анчелоти за останувањето на Чави во Барселона: Ја донесе вистинската одлука

Мадрид, 25 април 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, ја прокоментира одлуката на Ч...

Image

Остани поврзан