• недела, 18 февруари 2024

Ковачевски, Битиќи и Петровска во посета на фабриката „АТС АММО“ во Македонски Брод (во живо)

Ковачевски, Битиќи и Петровска во посета на фабриката „АТС АММО“ во Македонски Брод (во живо)

Скопје, 2 декември 2023 (МИА) - Изјава за медиуми на премиерот Димитар Ковачевски по посетата на фабриката „АТС АММО“ во Македонски Брод, заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи и министерката за одбрана Славјанка Петровска. 

Остани поврзан