• среда, 28 февруари 2024

Изречени 216 санкции за сообраќајни прекршоци изминатиот викенд на територија на СВР Битола

Изречени 216 санкции за сообраќајни прекршоци изминатиот викенд на територија на СВР Битола

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Битола во текот на изминатиот викенд изрече 216 санкции за сообраќајни прекршоци територија на СВР Битола.

Како што соопшти денеска МВР, изречени се 121 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 22 мерки за возење под дејство на алкохол, 13 санкциии за управување без возачка дозвола, осум санкции за користење на мобилен телефон, 10 прекршоци што ги прават пешаците...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. дма/са/

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан