• понеделник, 19 февруари 2024

Забрана за тешки товарни возила преку Стража

Забрана за тешки товарни возила преку Стража

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража.

Како што информираат од АМСМ, забраната е воведена од 08:30 часот. дма/

Фото:МИА архива

Остани поврзан