• сабота, 25 мај 2024

ДУИ слави на плоштадот „Скендербег“ во Скопје

ДУИ слави на плоштадот „Скендербег“ во Скопје

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Приврзаниците на ДУИ вечерва на плоштадот „Скендербег“ во Скопје слават по објавата на првичните резултати од првиот круг од претседателските избори според кои нивниот кандидат за претседател Бујар Османи е на третото место пред кандидатот за здружената албанска опозиција Арбен Таравари.

На плоштадот „Скендербег“ има зголемено полициско обезбедување, а изборниот штаб на албанската опозиција „Вреди“ е преместен на друга локација. фф/бак/

Фото: МИА

Остани поврзан