• среда, 29 мај 2024

Дете се здобило со тешка телесна повреда во градинка во Шуто Оризари

Дете  се здобило со тешка телесна повреда во градинка во Шуто Оризари

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Родител во СВР Скопје вчера пријавил дека неговата малолетна ќерка се здобила со тешка телесна повреда во  градинка на подрачје на Шуто Оризари, соопшти Министерството за внатрешни работи.

-Синоќа во 19:50 часот во СВР Скопје, И.С.(28) од Скопје пријавил дека во текот на денот во детска градинка на подрачје на Шуто Оризари неговата малолетна ќерка се здобила со тешка телесна повреда, констатирана во Ургентен центар во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Според пријавеното, неговата сопруга ја однела нивната ќерка во градинката околу 08:00 часот и, бидејќи е во период на адаптација, ја зела во 10:00 часот. Исто така, според пријавеното, кога го донела дома и почнала да го пресоблекува, девојчето не престанувало да плаче, по што го однеле во Ургентниот центар, каде што лекар ја констатирал повредата, се наведува во соопштението на Министерството.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.фф/хс/

Фото: МИА Архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан