• недела, 19 мај 2024

Во Скопје 153 казнети возачи, 13 биле без возачка

Во Скопје 153 казнети возачи, 13 биле без возачка

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Во контролите во областа на сообраќајот на територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени вкупно 153 мерки, соопштија денеска од МВР.

За возење повеќе од дозволената брзина изречени се 28 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 13 санкции се изречени за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, девет мерки за користење мобилен телефон при возење...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. цр/са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан