• четврток, 23 мај 2024

Во прекин сообраќајот на патот Струмица - Радовиш кај село Владиевци

Во прекин сообраќајот на патот Струмица - Радовиш кај село Владиевци

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Струмица - Радовиш, кај село Владиевци, е во прекин.

Како што информираат од Авто мото сојузот на Македонија, прекинот е поради сообраќајна незгода. дма/бак/

 

Фото:МИА архива

Остани поврзан