• понеделник, 17 јуни 2024
Претрес во струмичко, пронајдена дрога, приведен осомничен дилер

Претрес во струмичко, пронајдена дрога, приведен осомничен дилер

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Струмичката полиција вчера попладнето во село Добрејци, струмичко, го ли...

Граѓаните од Струмичкиот регион бараат почиста животна средина, но не се доволно информирани и вклучени во решавањето на еколошките предизвици

Граѓаните од Струмичкиот регион бараат почиста животна средина, но не се доволно информирани и вклучени во решавањето на еколошките предизвици

Струмица, 14 мај 2024 (МИА) - Граѓаните од Струмичкиот регион бараат почиста животна средина, но не...

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица - Валандово

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица - Валандово

Струмица, 2 април 2024 (МИА) - Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 14...

Лутите пиперки во Струмичко се откупуваат по пониски цени од лани

Лутите пиперки во Струмичко се откупуваат по пониски цени од лани

Струмица, 12 март 2024 (МИА) - Лутата пиперка во Струмичко, која најмногу е засадена под пластеници...

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и попречување на правдата

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и попречување на правдата

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Струмица до Ос...

Почна садењето лути пиперки во струмичко Банско

Почна садењето лути пиперки во струмичко Банско

Струмица, 3 јануари 2024 (МИА) - Почна садењето на лути пиперки во пластениците во струмичко Банско...

При претрес во струмичко, пронајдена е дрога и приведени се две лица

При претрес во струмичко, пронајдена е дрога и приведени се две лица

Скопје, 19 декември 2023 (МИА) - Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица вчера...

Врнежите полека ги полнат хидроакумулациите во Струмичко

Врнежите полека ги полнат хидроакумулациите во Струмичко

Струмица, 24 номеври 2023 (МИА) - Врнежите од дожд полека ги полнат хидроакумулациите во Струмичко и...

Немоќен малолетник од Струмичко пронајден во Струга, ќе биде предаден на семејството

Немоќен малолетник од Струмичко пронајден во Струга, ќе биде предаден на семејството

Струга, 17 ноември 2023 (МИА) - Малолетник со здравствен проблем, од струмичкото село Банско доцна с...

Државната комисија за спречување на корупција со кампања „Бидете херои на чесноста“ во училиште во струмичко Дабиле

Државната комисија за спречување на корупција со кампања „Бидете херои на чесноста“ во училиште во струмичко Дабиле

Струмица, 14 ноември 2023 (МИА) - Со едукативната кампања „Бидете херои...

Нормализиран сообраќајот од село Турново кон село Босилово

Нормализиран сообраќајот од село Турново кон село Босилово

Скопје, 4 јули 2023 (МИА) - Mагистралниот пат А-4, од селоТурново кон село Босилово, Струмичко, e но...

Во прекин сообраќајот на патот Струмица - Радовиш кај село Владиевци

Во прекин сообраќајот на патот Струмица - Радовиш кај село Владиевци

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Струмица - Радовиш, кај село Владиевци, е...

Задутре во струмичкиот регион по трет пат ќе се одржи еко акцијата „Чисти ридови за сите“

Задутре во струмичкиот регион по трет пат ќе се одржи еко акцијата „Чисти ридови за сите“

Струмица, 24 март 2023 (МИА) - В недела, по трет пат, во сите четири општини во струмичкиот регион-С...

Почна откупот на тутунот во Струмичко

Почна откупот на тутунот во Струмичко

Струмица, 17 ноември 2022 (МИА) - Во Струмичко денеска почна откупот на тутунот од годинашната реколта....

Приведено лице барано по потерница

Приведено лице барано по потерница

Скопје, 6 октомври 2022 (МИА) - Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, денеска во 16:00 ч...

Image

Остани поврзан