• понеделник, 22 април 2024

Волкот е уверен дека Арсенал ќе се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите

Волкот е уверен дека Арсенал ќе се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите

Лондон, 22 февруари 2024 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Арсенал, Тео Волкот го е убеден дека лондонскиот тим од ќе го помине осминафиналето на Лигата на шампионите.

„Топчиите“ синоќа на гостувањето кај Порто загубија со 1:0 во првиот натпревар од осминафиналната пресметка.

- Уверен сум дека, со оглед на целокупната форма на Арсенал во моментов и атмосферата на „Емирати“, тие сепак ќе можат прилично удобно да напредуваат во четвртфиналето, изјави Волкот за сајтот на УЕФА.

Реваншот ќе се одигра во Лондон на стадионот Емирати на 12 март. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан