• сабота, 11 мај 2024

Без вода поради дефект корисниците од Св.Прохор Пчињски бб

Без вода поради дефект корисниците од Св.Прохор Пчињски бб

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Поради уличен дефект ф-80 мм на Св.Прохор Пчињски бб, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на од истата улица, соопштија од ЈП Водовод и канализација - Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот. 

Фото: МИА архива

 

 

 

 

 

Остани поврзан