• вторник, 16 април 2024

Без вода дел од Трнодол и Жданец

Без вода дел од Трнодол и Жданец

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Поради дефект на приклучна цевка, без вода од 11:50 часот ќе бидат корисниците од населба Трнодол и улиците „Нерешка“ и „Теодосиј Синаитски“ во населба Жданец, соопшти ЈП Водовод и канализација - Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот.

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан