• среда, 06 декември 2023

Без вода дел од населба Драчево и Долно Лисиче

Без вода дел од населба Драчево и Долно Лисиче

Скопје, 27 септември 2023 ( МИА) - Поради уличен дефект од Ф-2 цол.на улица „Киро Фетак“ 1/21 во населба Драчево денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица и од Долно Лисиче.

Како што информираат од ЈП Водовод и Канализација - Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:30 часот до санирање на дефектот. љм/

Фото: МИА архива 

Остани поврзан