• петок, 24 мај 2024

Американската противвоздушна одбрана пресретнала некои ирански дронови насочени кон Израел

Американската противвоздушна одбрана пресретнала некои ирански дронови насочени кон Израел

Вашингтон, 14 април 2024 (МИА) – Американските системи за противвоздушна одбрана на Блискиот исток пресретнале некои ирански беспилотни летала, јави Си-Ен-Ен повикувајќи се на двајца американски официјални лица.

Изворите не прецизираа како САД ги пресретнале беспилотните летала и каде.

Остани поврзан