• e hënë, 15 korrik 2024
Në Ukrainë është shpallur ditë zie

Në Ukrainë është shpallur ditë zie

Kiev, 9 korrik 2024 (MIA) - Në Ukrainë, pas sulmeve shkatërruese të djeshme të forcave ruse ku jetën...

Të paktën pesë të vdekur në Kiev

Të paktën pesë të vdekur në Kiev

Kiev, 8 korrik 2024 (MIA) - Të paktën pesë persona humbën jetën gjatë sulmit të sotëm rus mbi kryeqy...

Një person ka humbur jetën, ndërsa 79 të tjerë janë plagosur gjatë tornados në lindje të Kinës

Një person ka humbur jetën, ndërsa 79 të tjerë janë plagosur gjatë tornados në lindje të Kinës

Pekin, 5 korrik 2024 (MIA) - Një person ka humbur jetën, ndërsa 79 janë lënduar në tornadon që sot k...

Të paktën tre persona janë vrarë pas shpërthimit të bombës në Pakistanin veriperëndimor

Të paktën tre persona janë vrarë pas shpërthimit të bombës në Pakistanin veriperëndimor

Islamabad, 3 korrik 2024 (MIA) - Në shpërthim të bombës në Pakistanin veriperëndimor, humbën jetën i...

Të paktën 24 persona humbën jetën në vërshimet dhe rrëshqitjet e dheut në Bregun e Fildishtë

Të paktën 24 persona humbën jetën në vërshimet dhe rrëshqitjet e dheut në Bregun e Fildishtë

Abixhan, 25 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 24 persona e humbën jetën në vërshimet dhe rrëshqitjet e...

Të paktën 20 persona e kanë humbur jetën në një zjarr në një fabrikë për bateri litiumi në Korenë e Jugut

Të paktën 20 persona e kanë humbur jetën në një zjarr në një fabrikë për bateri litiumi në Korenë e Jugut

Seul, 24 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 20 persona humbën jetën pas sot shpërtheu një zjarr në një f...

Disa persona e humbën jetën dhe së paku 13 u lënduan në sulmin terrorist në Dagestan

Disa persona e humbën jetën dhe së paku 13 u lënduan në sulmin terrorist në Dagestan

Moskë, 23 qershor 2024 (MIA) - Persona të armatosur ssot hapën zjarr ndaj një ssinagoge, një ki...

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa 78 janë lënduar në zjarret në Turqi

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa 78 janë lënduar në zjarret në Turqi

Ankara, 21 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 11 persona humbën jetën, ndërsa dhjetëra janë lënduar nga...

Të paktën 47 persona humbën jetën në përmbytjet në jug të Kinës

Të paktën 47 persona humbën jetën në përmbytjet në jug të Kinës

Pekin, 21 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 47 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet dhe rrëshqitjet...

Të paktën dy persona humbën jetën, ndërsa 10 u lënduan nga moti i ligë në Moskë

Të paktën dy persona humbën jetën, ndërsa 10 u lënduan nga moti i ligë në Moskë

Moskë, 20 qershor 2024 (MIA) - Të paktën dy persona humbën jetën, ndërsa 10 u lënduan në stuhinë e f...

Të paktën njëqind viktima në tre muaj e gjysmë të fundit për shkak të valës së të nxehtit në Indi

Të paktën njëqind viktima në tre muaj e gjysmë të fundit për shkak të valës së të nxehtit në Indi

Nju Delhi, 20 qershor 2024 (MIA) - Për shkak të valës së të nxehtit në Indi, ku temperatura kalon 50...

Të paktën tetë persona  humbën jetën në një spital iranian

Të paktën tetë persona humbën jetën në një spital iranian

Teheran, 18 qershor 2024 (MIA) - Tetë persona e kanë humbur jetën në zjarrin që shpërtheu në qytetin...

Në sulmin izraelit ndaj kampit të refugjatëve Nuseirat jetën e humbën së paku 17 persona

Në sulmin izraelit ndaj kampit të refugjatëve Nuseirat jetën e humbën së paku 17 persona

Gazë, 18 qershor 2024 (MIA) - Së paku 17 njerëz e humbën jetën gjatë bombardimit të mbrëmshëm izrael...

Autoritetet palestineze në Gazë: Të paktën 274 persona janë vrarë dhe 698 janë lënduar në kampin për refugjatë Nusejrat

Autoritetet palestineze në Gazë: Të paktën 274 persona janë vrarë dhe 698 janë lënduar në kampin për refugjatë Nusejrat

Rafah, 9 qershor 2024 (MIA) - Autoritetet palestineze në Rripin e Gazës kumtuan se në sulmet e...

Burime palestineze pohojnë se ka dhjetëra të vrarë dhe të lënduar në sulmet izraelite te kampi për refugjatë Nusejrat

Burime palestineze pohojnë se ka dhjetëra të vrarë dhe të lënduar në sulmet izraelite te kampi për refugjatë Nusejrat

Jerusalem, 8 qershor 2024 (MIA) - Ministria palestineze e Shëndetësiusë kumtoi se shumë viktima...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR