• e premte, 19 korrik 2024
Zjarr i madh në gadishullin Peloponez grek, lëndohen lehtë tre zjarrfikës

Zjarr i madh në gadishullin Peloponez grek, lëndohen lehtë tre zjarrfikës

Athinë, 17 korrik 2024 (MIA) - Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në pjesën lindore të...

Çështja e Qipros është në fokus të takimit Guteresh - Micotakis

Çështja e Qipros është në fokus të takimit Guteresh - Micotakis

Athinë, 12 korrik 2024 (MIA) - Çështja e Qipros dhe prioritetet e Greqisë si anëtare jo e përhershme...

Greqia nuk do të dërgojë në Ukrainë F-16 ose sisteme kundërraketore

Greqia nuk do të dërgojë në Ukrainë F-16 ose sisteme kundërraketore

Athinë, 12 korrik 2024 (MIA) - Mundësia që Greqia të dërgojë në Ukrainë sisteme kundërraketore ose F...

Micotakis: Greqia nuk do t'i zbulojë armët që i ka në dispozicion nëse vendi fqinj vazhdon me taktikën aktuale

Micotakis: Greqia nuk do t'i zbulojë armët që i ka në dispozicion nëse vendi fqinj vazhdon me taktikën aktuale

Athinë, 12 korrik 2024 (MIA) - Greqia në këtë moment nuk do t'i zbulojë armët që i ka në dispozicion...

Micotakisi dhe Erdogani janë pajtuar se është në interes të të dy vendeve të ruhet klima paqësore në marrëdhëniet dypalëshe

Micotakisi dhe Erdogani janë pajtuar se është në interes të të dy vendeve të ruhet klima paqësore në marrëdhëniet dypalëshe

Athinë, 11 korrik 2024 (MIA) - Dy liderët u pajtuan për interes të ndërsjellë nga ruajtja e klimës p...

Shalenberg: Nuk duhet të ekzistojnë vështirësi dypalëshe shtesë të perspektivës së BE-së në Ballkanin Perëndimor dhe pres që Athina ta mbështesë këtë propozim

Shalenberg: Nuk duhet të ekzistojnë vështirësi dypalëshe shtesë të perspektivës së BE-së në Ballkanin Perëndimor dhe pres që Athina ta mbështesë këtë...

Athinë, 3 korrik 2024 (MIA) - Nuk duhet të ekzistojnë vështirësi dypalë...

Në muajin qershor në Greqi janë matur temperatura të larta rekord

Në muajin qershor në Greqi janë matur temperatura të larta rekord

Athinë, 1 korrik 2024 (MIA) – Në qershor të këtij viti, vlera mesatare e temperaturave maksimale dit...

Nimic: BE-ja bëri gabim historik që nuk e lëvizi shpejtë anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Union

Nimic: BE-ja bëri gabim historik që nuk e lëvizi shpejtë anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Union

Athinë, 29 qershor 2024 (MIA) - Bashkimi Evropian bëri gabim historik që e shtyu procesin e anëtarës...

Greqia dëshiron të fitojë portfolio të fortë në Komisionin Evropian

Greqia dëshiron të fitojë portfolio të fortë në Komisionin Evropian

Athinë, 28 qershor 2024 (MIA) – Greqia me siguri do të përpiqet për një portofol të fortë, i cili do...

Micotakis e informoi Këshillin Evropian për

Micotakis e informoi Këshillin Evropian për "shkeljen e drejtpërdrejtë të Marrëveshjes së Prespës nga presidentja dhe kryeministri i Maqedonisë së Ver...

Athinë, 28 qershor 2024 (MIA) - Kryeministri grek Kirjakos Micotakis gjatë mbledhjes së djeshme të K...

Molotov para shtëpisë së kryetares së Gjykatës Supreme të Greqisë, plagoset një polic

Molotov para shtëpisë së kryetares së Gjykatës Supreme të Greqisë, plagoset një polic

Athinë, 27 qershor 2024 (MIA) - Një bombë molotov është hedhur para shtëpisë së kryetares së Gjykatë...

Micotakis: I paralajmërojmë fqinjët tanë verior- nuk e keni nisur mirë, ndaloni të bëni llogari pa hanxhiun

Micotakis: I paralajmërojmë fqinjët tanë verior- nuk e keni nisur mirë, ndaloni të bëni llogari pa hanxhiun

Athinë, 26 qershor 2024 (MIA) - Mesazh dhe paralajmërim për Shkupin dhe Tiranën dërgoi kryeministri...

Top lista me 10 plazhet më të bukura në Halkidiki

Top lista me 10 plazhet më të bukura në Halkidiki

Selanik, 25 qershor 2024 (MIA) - I njohur prej kohësh për peizazhet e tij të bukura natyrore, pushim...

Cipras: BE-ja dhe bashkësia ndërkombëtare duhet të shprehin qartë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

Cipras: BE-ja dhe bashkësia ndërkombëtare duhet të shprehin qartë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

Athinë, 25 qershor 2024 (MIA) - BE-ja dhe bashkësia ndërkombëtare duhet t'i bëjnë të qarta pasojat q...

Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

Athinë, 20 qershor 2024 (MIA) - Më pyetni se ç'po ndodhë, ju them nuk mund të vazhdoni kështu....

Image

QËNDRONI TË LIDHUR