• e enjte, 25 korrik 2024
Pesë persona janë vrarë në shtëpinë e pleqve në Daruvar

Pesë persona janë vrarë në shtëpinë e pleqve në Daruvar

Zagreb, 22 korrik 2024 (MIA) - Pesë persona janë vrarë në shtëpinë e pleqve dhe të pafuqishmëve në D...

Vritet ish deputetja në parlamentin ukrainas dhe linguiste Irina Farion

Vritet ish deputetja në parlamentin ukrainas dhe linguiste Irina Farion

Kiev, 20 korrik 2024 (MIA) - Ish deputetja e parlamentit ukrainas dhe linguiste Irina Farion (60), e...

Kosova kërkon nga Serbia që të konfirmojë identitetin e të vrarit që dyshohet se ka vrarë policin serb

Kosova kërkon nga Serbia që të konfirmojë identitetin e të vrarit që dyshohet se ka vrarë policin serb

Prishtinë, 18 korrik 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diaspora e Kosovës kumtoi se Zyr...

Hetim kundër 21-vjeçarit nga Makedonski Brodi i dyshuar për vrasjen e një ushtari profesionist të ARM-së

Hetim kundër 21-vjeçarit nga Makedonski Brodi i dyshuar për vrasjen e një ushtari profesionist të ARM-së

Shkup, 16 korrik 2024 (MIA) - Prokuroria Themelore Publike Kërçovë ka lëshuar urdhër për zbatimin e...

Penalja në tërësi e pranoi aktakuzën për vrasjen e Vanjës dhe Pançes, i refuzuan si të pabaza ankesat e të akuzuarve

Penalja në tërësi e pranoi aktakuzën për vrasjen e Vanjës dhe Pançes, i refuzuan si të pabaza ankesat e të akuzuarve

Shkup, 8 korrik 2024 (MIA) - Gjykata themelore penale Shkup sot pë...

MPB: Ka baza për dyshim për autorin e mundshëm të vrasjes në Tetovë

MPB: Ka baza për dyshim për autorin e mundshëm të vrasjes në Tetovë

Tetovë, 6 korrik 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme sot informoi se pas vrasjes së djeshme...

Prokurori publik ka kryer ekspertizë në vendin e vrasjes në Tetovë, kërkohet autopsi dhe incizime nga videombikëqyrja

Prokurori publik ka kryer ekspertizë në vendin e vrasjes në Tetovë, kërkohet autopsi dhe incizime nga videombikëqyrja

Shkup, 6 korrik 2024 (MIA) - Prokuroria publike sot kumtoi se është kryer ekspertizë në vendin...

Vrasje në Tetovë

Vrasje në Tetovë

Tetovë, 6 korrik 2024 (MIA) - Mbrëmë në ora 20 e 35 minuta në SPB Tetovë është denoncuar vrasja...

Një burrë në Athinë qëllohet në makinë me të paktën 15 plumba

Një burrë në Athinë qëllohet në makinë me të paktën 15 plumba

Athinë, 2 korrik 2024 (MIA) - Në një lagje në pjesën veriore të Athinës, mëngjesin e sotëm një 54-vj...

Dënohen me 22 vite burg katër persona të përfshirë në vrasjen e politikanit të Kosovës, Oliver Ivanoviq

Dënohen me 22 vite burg katër persona të përfshirë në vrasjen e politikanit të Kosovës, Oliver Ivanoviq

Prishtinë, 28 qershor 2024 (MIA) - Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me gjithsej 22 vite burg...

Vritet reperi Fulio

Vritet reperi Fulio

Tampa, 24 qershor 2024 (MIA) - Reperi Fulio, emri i vërtetë i të cilit është Çarlls Xhons, ishte qël...

Vrasje e dyfishtë në Kratovë, një grua 36- vjeçare me thikë mbyt për vdekje bashkëshortin dhe vjehrrin

Vrasje e dyfishtë në Kratovë, një grua 36- vjeçare me thikë mbyt për vdekje bashkëshortin dhe vjehrrin

Shkup, 14 qershor 2024 (MIA) - Një grua tridhjetë e gjashtë vjeçare nga Kratova mbrëmë ka vrarë bash...

Të paktën 60 njerëz janë vrarë në sulme të Shtetit Islamik në Kongo

Të paktën 60 njerëz janë vrarë në sulme të Shtetit Islamik në Kongo

Brazavil, 9 qershor 2024 (MIA) - Të paktën 60 njerëz janë vrarë në Kongon lindore në disa sulme...

Në burgun e Kumanovës vetvrasje ka kryer vrasësi i Tankica Malladenovskës nga Koçani

Në burgun e Kumanovës vetvrasje ka kryer vrasësi i Tankica Malladenovskës nga Koçani

Kumanovë/Shtip 8 qershor 2024 (MIA) - Usein Rashidov, i cili vitin e kaluar në mënyrë mizore e...

Një shkupjan është akuzuar për vrasjen e gjyshes së tij

Një shkupjan është akuzuar për vrasjen e gjyshes së tij

Shkup, 7 qershor 2024 (MIA) - Pas procedurës së kryer hetimore, prokurori publik nga Prokuroria...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR