• e mërkurë, 24 korrik 2024
Rama: Shqipëria në Çmimin e madh të orëve në vitin 2024 në Gjenevë

Rama: Shqipëria në Çmimin e madh të orëve në vitin 2024 në Gjenevë

Tiranë, 22 korrik 2024 (MIA) - Shqipëria është pranuar në garën e Çmimit të Madh të Orëve 2024...

Rama: Vitin e ardhshëm Samiti i Komunitetit politik evropian do të mbahet në Shqipëri

Rama: Vitin e ardhshëm Samiti i Komunitetit politik evropian do të mbahet në Shqipëri

Tiranë, 19 korrik 2024 (MIA) - Kryeminsitri Edi Rama, i cili dje mori pjesë në samitin e liderë...

Për Ramën lajmet për numër më të vogël të turistëve i vlerësoi si sulm të organizuar që të dëmtohet turizmi vendor

Për Ramën lajmet për numër më të vogël të turistëve i vlerësoi si sulm të organizuar që të dëmtohet turizmi vendor

Tiranë, 17 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri shqiptar Edi Rama sot i hodhi poshtë informacionet se pl...

Rama do të marrë pjesë në Samitin e liderëve evropianë me fokus Ukrainën, sigurinë dhe demokracinë

Rama do të marrë pjesë në Samitin e liderëve evropianë me fokus Ukrainën, sigurinë dhe demokracinë

Tiranë, 13 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të marrë pjesë në Samitin e l...

Osmani në koordinim me Ramën që edhe

Osmani në koordinim me Ramën që edhe "Kosova t'i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve tjerë" në NATO

Prishtinë, 10 korrik 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot në margjinat e Samitit të...

Takim Osmani - Rama në Uashington

Takim Osmani - Rama në Uashington

Uashington, 10 korrik 2024 (MIA) - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qënd...

Rama: Shqipëria dhe zyrtarisht anëtare e Qendrës evropiane kundër kërcënimeve hibride në Helsinki

Rama: Shqipëria dhe zyrtarisht anëtare e Qendrës evropiane kundër kërcënimeve hibride në Helsinki

Tiranë, 14 qershor 2024 (MIA) - Shqipëria dhe zyrtarisht është anëtare e Qendrës Evropiane kundër kë...

Bler dhe Rama në Kosovë me rastin e 25- vjetorit të përfundimit të bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë

Bler dhe Rama në Kosovë me rastin e 25- vjetorit të përfundimit të bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë

Prishtinë, 10 qershor 2024 (MIA) - Ish kryeministri britanik Toni Bler dhe kryeministri i Shqipërisë...

Rama: Jemi krenarë që i shërbejmë Italisë, nëse marrëveshja për emigrantët është gabim ai është gabim i bërë me zemër

Rama: Jemi krenarë që i shërbejmë Italisë, nëse marrëveshja për emigrantët është gabim ai është gabim i bërë me zemër

Tiranë, 5 qershor 2024 (MIA) - Jam krenar për Shqipërinë e cila mund t'i shërbejë Italisë, e cila sh...

Rama: Në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave për administratën, po mendojmë seriozisht edhe për pensionet

Rama: Në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave për administratën, po mendojmë seriozisht edhe për pensionet

Tiranë, 29 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama paralajmëroi se nga qershori do të hy...

Bisedë telefonike Zelenski - Rama për bashkëpunimin vijues në mbrojtje

Bisedë telefonike Zelenski - Rama për bashkëpunimin vijues në mbrojtje

Tiranë, 22 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas, Vollodimir Zelenski, në platformën X njoftoi s...

Marinakis: Greqia është shumë e fuqishme për t'u frikësuar nga ngjarje si ajo  e Ramës në Athinë

Marinakis: Greqia është shumë e fuqishme për t'u frikësuar nga ngjarje si ajo e Ramës në Athinë

Athinë, 13 maj 2024 (MIA) - Greqia është shumë e fuqishme për t'u frikësuar nga një ngjarje e k...

Rama sot do të mbajë tubim në Athinë për shqiptarët që jetojnë në Greqi

Rama sot do të mbajë tubim në Athinë për shqiptarët që jetojnë në Greqi

Athinë, 12 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sot paradite do të mbajë një tubim në...

Rama të dielën do të mbajë tubim në Athinë

Rama të dielën do të mbajë tubim në Athinë

Athinë, 9 maj 2024 (MIA) – Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama të dielën do të mbajë tubim në Athinë,...

KE miratoi gjashtë miliardë euro për Ballkanin Perëndimor, Rama: Moment historik që injekton impuls të ri në procesin e zgjerimit

KE miratoi gjashtë miliardë euro për Ballkanin Perëndimor, Rama: Moment historik që injekton impuls të ri në procesin e zgjerimit

Tiranë, 7 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e cilësoi si moment historik, që, sip...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR