• e hënë, 17 qershor 2024

"Hajde vajzë, shko bli diçka të bukur, nuk je ti për politikë" - edhe në fushatën zgjedhore, kandidatët përballen me gjuhën e urrejtjes, komente seksi...

Shkup, 19 prill 2024 (MIA) - "Ku do të shkoni pa mua, ministre, në Evropë do të shkoni?", "Lepureshe...

Fillon fushata “Rrethoni JO për dhunën ndaj grave në politikë”.

Fillon fushata “Rrethoni JO për dhunën ndaj grave në politikë”.

Shkup, 4 prill 2024 (MIA) - Nga sot Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) fillon zyrtarisht fushatën p...

Sot është DIta ndërkombëtare e lumturisë

Sot është DIta ndërkombëtare e lumturisë

Nju-Jork, 20 mars 2024 (MIA) - Bota sot do ta shënojë Ditën ndërkombëtare të lumturisë, duke e...

Mickoski nuk pret të çrregullohen proceset me qeverinë teknike

Mickoski nuk pret të çrregullohen proceset me qeverinë teknike

Shkup, 27 janar 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mick...

Edhe qeveria edhe opozita paralajmërojnë fitore në zgjedhje, Gir kërkon një ofertë të qartë, të parandalohet polarizimi dhe dezinformimi

Edhe qeveria edhe opozita paralajmërojnë fitore në zgjedhje, Gir kërkon një ofertë të qartë, të parandalohet polarizimi dhe dezinformimi

Shkup, 26 janar 2024 (MIA) - Edhe partitë në pushtet edhe opozita paralajmërojnë fitore në zgjedhjet...

Edhe pak ditë për kombinatorika politike para votimit për qeverinë teknike

Edhe pak ditë për kombinatorika politike para votimit për qeverinë teknike

Shkup, 23 janar 2024 (MIA) - Të dielën në mesnatë (28 janar) vendi duhet të bëhet me Qeverinë e tret...

Mickoski: Pas 19 janarit do të dihen emrat e ministrave në qeverinë teknike

Mickoski: Pas 19 janarit do të dihen emrat e ministrave në qeverinë teknike

Shkup, 3 janar 2023 (MIA) - VMRO-DPMNE pas festës "Uji i bekuar" (19 janar) do t'i kumtojë emrat e m...

Kovaçevski konfirmoi se në takimin e liderëve në Kuvend do të zyrtarizohet data për zgjedhjet

Kovaçevski konfirmoi se në takimin e liderëve në Kuvend do të zyrtarizohet data për zgjedhjet

Shkup, 28 nëntor 2023 (MIA) - Në Kuvend do të mbahet takimi i lide...

Patrushevi: Politika e SHBA-së dhe aleatëve të saj e rrit rrezikun e përdorimit të armëve bërthamore

Patrushevi: Politika e SHBA-së dhe aleatëve të saj e rrit rrezikun e përdorimit të armëve bërthamore

 Moskë, 8 nëntor 2023 (MIA) - Sekretari i Këshillit të Sigurisë së Rusisë, Nikollaj Patres...

Ademi: Përzierja e politikës në gjyqësi është e pranishme, nuk respektohet parimi kushtetues i ndarjes së pushtetit

Ademi: Përzierja e politikës në gjyqësi është e pranishme, nuk respektohet parimi kushtetues i ndarjes së pushtetit

Shkup, 3 nëntor 2023 (MIA) - Përzierja e politikës në gjyqësi në s...

Debat për rëndësinë dhe rolin e financave publike në procesin e integrimeve evropiane

Debat për rëndësinë dhe rolin e financave publike në procesin e integrimeve evropiane

Shkup, 2 nëntor 2023 (MIA) - Konventa Nacionale për Bashkimin Evropian sot do të jetë nikoqire e Gru...

Osmani: I shqetësuar për grumbullimin e trupave ushtarake serbe përgjatë kufirit Kosovë-Serbi

Osmani: I shqetësuar për grumbullimin e trupave ushtarake serbe përgjatë kufirit Kosovë-Serbi

Shkup, 1 tetor 2023 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në cilësi të kryesuesit...

Grubi - Vikers: Prioritetet tona janë hekurudha Shkup - Durrës, Qendra klinike dhe digjitalizimi i plotë

Grubi - Vikers: Prioritetet tona janë hekurudha Shkup - Durrës, Qendra klinike dhe digjitalizimi i plotë

Shkup, 28 shtator 2023 (MIA) – Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dh...

Spasovski për

Spasovski për "Politika": Incidenti në Banjska prek gjithë rajonin, situata po monitorohet

Beograd, 26 shtator 2023 (MIA) - Incidenti në Banjska e prek gjithë raj...

Gërkovska: Profesionistët me integritet të bashkohen dhe të jenë më të zëshëm, vetëm kështu do të luftojmë për shoqëri të drejtë

Gërkovska: Profesionistët me integritet të bashkohen dhe të jenë më të zëshëm, vetëm kështu do të luftojmë për shoqëri të drejtë

Shkup, 22 shtator 2023 (MIA) - Ne, politikanët, duhet të jemi shembull...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR