• e hënë, 20 maj 2024
Ostin: Nuk ka indikacione se Hamasi planifikon sulm ndaj ushtarëve amerikanë në Rripin e Gazës

Ostin: Nuk ka indikacione se Hamasi planifikon sulm ndaj ushtarëve amerikanë në Rripin e Gazës

Uashington, 3 maj 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Loyd Ostin, ka deklaruar sot se ai nu...

"Uollstrit xhurnal": Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë më mënyrë kardinale pozicionin e Kievit në fushëbetejë

Uashington, 2 1prill 2024 (MIA) - Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë në mënyrë k...

"Uollstrit xbuirnall": Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë në mënyrë rrënjësore pozitën e Kievit në fushëbetejë

Uashington, 21 prill 2024 (MIA) - Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë në mën...

Nikolloski në takime në BB - Vazhdojmë të zbatojmë reformat e përcaktuara me partnerët tanë, 695 milionë dollarë përkrahje nga BB-ja

Nikolloski në takime në BB - Vazhdojmë të zbatojmë reformat e përcaktuara me partnerët tanë, 695 milionë dollarë përkrahje nga BB-ja

Shkup, 21 prill 2024 Republika e Maqedonisë së Veriut është e përkushtuar dhe vijon fuqishë...

Senati amerikan e ka miratuar vazhdimin e programit për përgjim elektronik dhe telefonik jashtë vendit

Senati amerikan e ka miratuar vazhdimin e programit për përgjim elektronik dhe telefonik jashtë vendit

Uashington, 20 prill 2024 (MIA) - Senati amerikan sot e ka miratuar vazhdimin e programit të huaj të...

Në Uashington - fentanili është vrasësi më i madh mes drogave, duke vrarë 96 për qind të të varurve

Në Uashington - fentanili është vrasësi më i madh mes drogave, duke vrarë 96 për qind të të varurve

Uashington, 15 prill 2024 (MIA) - Vdekja nga drogat në Uashington ka arritur nivel rekord në vitin 2...

Pekini i bëri thirrje Uashingtonit të luajë rol konstruktiv në Lindjen e Afërt

Pekini i bëri thirrje Uashingtonit të luajë rol konstruktiv në Lindjen e Afërt

Pekin, 12 prill 2024 (MIA) - Shefi i diplomacisë kineze, Vang Ji, në bisedë telefonike ia transmetoi...

FED: Prona e një për qind të njerëzve më të pasur në SHBA ka arritur rekord 44,6 bilionë dollarë

FED: Prona e një për qind të njerëzve më të pasur në SHBA ka arritur rekord 44,6 bilionë dollarë

Uashington, 29 mars 2024 (MIA) - Prona e një për qind të njerëzve më të pasur në SHBA ka arritur në...

Senati amerikan miratoi pako buxhetore në vlerë prej 1,2 miliardë dollarëve

Senati amerikan miratoi pako buxhetore në vlerë prej 1,2 miliardë dollarëve

Uashington, 23 mars 2024 (MIA) - Senati i Kongresit amerikan herët në mëngjes ka miratuar pako...

Kuleba: Në korrik presim

Kuleba: Në korrik presim "hap të fuqishëm dhe të gjerë" drejt anëtarësimit në NATO

Kiev, 19 mars 2024 (MIA) - Shefi i diplomacisë ukrainase, Dmitro Kuleba, ot deklaroi se Kievi p...

Gërkovska: Duhen njerëz të guximshëm në të gjitha nivelet për të luftuar korrupsionin

Gërkovska: Duhen njerëz të guximshëm në të gjitha nivelet për të luftuar korrupsionin

Shkup, 3 shkurt 2024 (MIA) - Duhen njerëz të guximshëm në të gjitha nivelet për t'u përballur me kor...

Zelenski: Vendimi për financim nga BE-ja është sinjal i qartë për Moskën dhe Uashingtonin

Zelenski: Vendimi për financim nga BE-ja është sinjal i qartë për Moskën dhe Uashingtonin

Kiev, 2 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski mbrëmë konfirmoi se miratimi i ma...

Gërkovska në forumin e sigurisë në Uashington: Partneriteti me SHBA-në është kyç në përballjen me ndikimet malinje të Ballkanit

Gërkovska në forumin e sigurisë në Uashington: Partneriteti me SHBA-në është kyç në përballjen me ndikimet malinje të Ballkanit

Shkup, 31 janar 2024 (MIA) - Në kuadër të vizitës në SHBA, ndërsa në vigjilje të mëngjesit të n...

Gërkovska do të marrë pjesë në lutjet e mëngjesit në Uashington

Gërkovska do të marrë pjesë në lutjet e mëngjesit në Uashington

Shkup, 31 janar 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministrja përgjegjëse për politika të qeverisjes së mirë në...

Liderët e Lidhjes Evropiane për Ndryshim priten në Uashington nga Kongresmeni Xhim Himes

Liderët e Lidhjes Evropiane për Ndryshim priten në Uashington nga Kongresmeni Xhim Himes

Shkup, 18 janar 2024 Gjatë qëndrimit zyrtar në Uashington liderët e Lidhjes Evropiane për Ndr...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR