• e mërkurë, 17 korrik 2024
Thaçi: Fronti Evropian është forca politike më e madhe e shqiptarëve

Thaçi: Fronti Evropian është forca politike më e madhe e shqiptarëve

Tetovë, 2 qershor 2024 Sot në Tetovë Fronti Evropian me vota unanime nga të gjitha organet pa...

Një person humb jetën, tetë të lënduar gjatë shembjes së ndërtesës në Stamboll

Një person humb jetën, tetë të lënduar gjatë shembjes së ndërtesës në Stamboll

Stamboll, 2 qershor 2024 (MIA) – Gjatë shembjes së një objekti banesor trekatësh në Stamboll, një pe...

Ulusoj: Në vitin 2023 në Maqedoninë e Veriut kanë qenë 200.000 turistë turq, në Turqi rreth 250.000 turistë nga Maqedonia e Veriut

Ulusoj: Në vitin 2023 në Maqedoninë e Veriut kanë qenë 200.000 turistë turq, në Turqi rreth 250.000 turistë nga Maqedonia e Veriut

Shkup, 2 qershor 2024 (MIA) - Në kulturën turke, mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Fjal...

Gashi: Nuk është shkelur Marrëveshja kornizë

Gashi: Nuk është shkelur Marrëveshja kornizë

Shkup, 2 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi duke iu përgjigjur pyetjes për ruajtj...

Fronti Evropian miraton Deklaratë politike për legjitimitetin etnik që buron nga zgjedhjet

Fronti Evropian miraton Deklaratë politike për legjitimitetin etnik që buron nga zgjedhjet

Tetovë, 2 qershor 2024 (MIA)- Koalicioni "Fronti evropian" sot në Tetovë miratoi Deklaratë mbi legji...

PTHP:  Kryhet ekspertizë në vendin e ngjarjes në Bogovinë

PTHP: Kryhet ekspertizë në vendin e ngjarjes në Bogovinë

Shkup, 2 qershor 2024 (MIA) - Prokurori publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Tetovë ka...

Zjarr i madh pyjor në lindje të San Franciskos

Zjarr i madh pyjor në lindje të San Franciskos

San Francisko, 2 qershor 2024 (MIA) – Zjarrfikësit po luftojnë për të shuar zjarrin e madh rreth San...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 2 qershor/ 2024 Shkup - Në Kuvend nesër do të bëhet koordinimi i par...

Ofir Falk, këshilltari kryesor i Netanjahut: Plani nuk është një marrëveshje e mirë, por Izraeli e pranon atë

Ofir Falk, këshilltari kryesor i Netanjahut: Plani nuk është një marrëveshje e mirë, por Izraeli e pranon atë

Tel Aviv, 2 qershor 2024 (MIA) - Ofir Falk, këshilltari kryesor për politikë të jashtme i kryeminist...

Vrasje në Bogovinë të Tetovës

Vrasje në Bogovinë të Tetovës

Tetovë, 2 qershor 2024 (MIA) - Një 47-vjeçar është vrarë në Bogovinë të Tetovës, ndërsa sipas inform...

Gerapetritis: Greqia mbështet të drejtën ndërkombëtare dhe respekton marrëveshjen ndërkombëtare të ratifikuar, të njëjtën gjë kërkojmë edhe nga Maqedonia e Veriut

Gerapetritis: Greqia mbështet të drejtën ndërkombëtare dhe respekton marrëveshjen ndërkombëtare të ratifikuar, të njëjtën gjë kërkojmë edhe nga Maqedo...

Athinë, 2 qershor 2024 (MIA) – Respektimi i marrëveshjeve është parim themelor i së drejtës ndërkomb...

Zelenski i zhgënjyer nga mungesa e përkushtimit të disa liderëve botërorë në samitin e paqes në Zvicër

Zelenski i zhgënjyer nga mungesa e përkushtimit të disa liderëve botërorë në samitin e paqes në Zvicër

Singapor, 2 qershor 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski, sot në Singapor ku po merr...

Despotovski: LSDM-së i duhet lider, jo treg

Despotovski: LSDM-së i duhet lider, jo treg

Shkup, 2 qershor 2024 (MIA) - Në interes të sigurimit të procedurës transparente për zgjedhjen e kry...

Mot me diell dhe i nxehtë, në orët e mbrëmjes shi dhe bubullima

Mot me diell dhe i nxehtë, në orët e mbrëmjes shi dhe bubullima

Shkup, 2 qershor 2024 (MIA) - Moti deri në fund të ditës do të jetë me diell dhe i nxehtë  me v...

Nesër në Kuvend koordinimi i parë zyrtar

Nesër në Kuvend koordinimi i parë zyrtar

Shkup, 2 qershor 2024 (MIA) - Në Kuvend nesër do të bëhet koordinimi i parë i kryetarit Afrim Gashi...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR