• e mërkurë, 24 korrik 2024
Micskoki: Pas rivotimit në NJZ 5 presim sigurim të dy të tretës së shumicës

Micskoki: Pas rivotimit në NJZ 5 presim sigurim të dy të tretës së shumicës

Dellçevë, 19 maj 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pret që pas rivotimit në...

Është e panjohur se çka ka ndodhur me helikopterin me të cilin udhëtonte presidenti i Iranit, Raisi

Është e panjohur se çka ka ndodhur me helikopterin me të cilin udhëtonte presidenti i Iranit, Raisi

Teheran, 19 maj 2024 (MIA) - Pas lajmit të transmetuar nga televizioni shtetëror iranian se helikopt...

Të paktën 31 të vrarë dhe 20 të plagosur në sulmin izraelit ndaj kampit të refugjatëve Nuseirat

Të paktën 31 të vrarë dhe 20 të plagosur në sulmin izraelit ndaj kampit të refugjatëve Nuseirat

Gaza, 19 maj 2024 (MIA) - Në sulmin ajror izraelit në kampin e refugjatëve Nusejrat në pjesën qendro...

Janë gjetur emigrantë nga Iraku dhe Turqia

Janë gjetur emigrantë nga Iraku dhe Turqia

Shkup, 19 maj 2024 (MIA) - Efektivët e policisë nga SPB Negotinë kanë gjetur tre emigrantë, dy nga R...

Mickoski: Do të zhvillojmë politikë parimore me fqinjët

Mickoski: Do të zhvillojmë politikë parimore me fqinjët

Dellçevë, 19 maj 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar i ardhshëm Hristian Mickoski sot...

Alen në takim me Kurtin: Kosova i takon BE-së dhe NATO-s, të zbatohen marrëveshjet me Serbinë

Alen në takim me Kurtin: Kosova i takon BE-së dhe NATO-s, të zbatohen marrëveshjet me Serbinë

Prishtinë, 19 maj 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka mirëpritur sot nënsekretare...

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Kameron do ta vizitojë Tiranën

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Kameron do ta vizitojë Tiranën

Tiranë, 19 maj 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe, Dejvid Kameron do të...

Irani do të ndërtojë një mur në kufirin me Afganistanin

Irani do të ndërtojë një mur në kufirin me Afganistanin

Teheran, 19 maj 2024 (MIA) - Irani planifikon që ta ndalojë emigracionin ilegal nga Afganistani. Për...

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa pesë rezultojnë të zhdukur në përplasjen e kryqëzori dhe një varke në Danub afër Budapestit

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa pesë rezultojnë të zhdukur në përplasjen e kryqëzori dhe një varke në Danub afër Budapestit

Budapest, 19 maj 2024 (MIA) - Dy persona kanë humbur jetën mbrëmë vonë dhe pesë rezultojnë të zhduku...

Pesë persona kanë humbur jetën, ndërsa të paktën 15 janë plagosur në sulmin rus mbi rajonin Harkov

Pesë persona kanë humbur jetën, ndërsa të paktën 15 janë plagosur në sulmin rus mbi rajonin Harkov

Kiev, 19 maj 2024 (MIA) - Autoritetet ukrainase kanë njoftuar sot se në një sulm me raketa ruse në z...

Gerapetritis: Bindja ime është se qytetarët e Maqedonisë së Veriut nuk do të donin të vendosin në rrezik marrëdhëniet mes Greqisë dhe BE-së për perspektivën e vendit

Gerapetritis: Bindja ime është se qytetarët e Maqedonisë së Veriut nuk do të donin të vendosin në rrezik marrëdhëniet mes Greqisë dhe BE-së për perspe...

Athinë, 19 maj 2024 (MIA) - Mesazhi se është i nevojshëm respektimi i plotë dhe konsekuent i Marrëve...

Njëzet persona e humbën jetën në sulmin izraelit ndaj kampit të refugjatëve Nuseirat

Njëzet persona e humbën jetën në sulmin izraelit ndaj kampit të refugjatëve Nuseirat

Gazë, 19 maj 2024 (MIA) - Njëzet persona e humbën jetën para agimit në sulmin ajror izraelit nd...

Taravari: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut do të kenë kryetar të Kuvendit dhe gjashtë ministra në Qeverinë e re

Taravari: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut do të kenë kryetar të Kuvendit dhe gjashtë ministra në Qeverinë e re

Prishtinë, 19 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Gostivarit, i cili në zgjedhjet e fundit ishte kandidat pë...

Stabilizim kalimtar i motit pritet të premten

Stabilizim kalimtar i motit pritet të premten

Shkup, 19 maj 2024 (MIA) - Deri të mërkurën do të mbajë mot i paqëndrueshëm, kryesisht pasdite me re...

Kosova dhe SHBA-ja nënshkruan marrëveshje për luftë kundër manipulimit të informacioneve nga shtete tjera

Kosova dhe SHBA-ja nënshkruan marrëveshje për luftë kundër manipulimit të informacioneve nga shtete tjera

Prishtinë, 19 maj 2024 (MIA) - Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabet Alen, e cila po qëndron n...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR