• e hënë, 17 qershor 2024
Matush Shutaj Eshtok: Sulmi ndaj Ficos është i motivuar politikisht

Matush Shutaj Eshtok: Sulmi ndaj Ficos është i motivuar politikisht

Bratislavë, 15 maj 2024 (MIA) – Tentimi për atentat ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico ka "motiv...

Atentatori nuk është pajtuar me politikat qeveritare të Ficos

Atentatori nuk është pajtuar me politikat qeveritare të Ficos

Bratislavë, 15 maj 2024 (MIA) – Në një incizim gjatë marrjes në pyetje, të publikuar në rrjetin soci...

Mexhiti: Ndryshimet kushtetuese mbeten prioritet, por me bashkësinë ndërkombëtare do të punojmë të marrim garanci të reja

Mexhiti: Ndryshimet kushtetuese mbeten prioritet, por me bashkësinë ndërkombëtare do të punojmë të marrim garanci të reja

Shkup, 15 maj 2024 (MIA) - Anëtarët e grupit të punës që do t'i udhëheqin negociatat me VMRO-DPMNE-n...

MPB konfirmon se Palevski është ekstraduar dhe dërguar në INP Burgu Shkup

MPB konfirmon se Palevski është ekstraduar dhe dërguar në INP Burgu Shkup

Shkup, 15 maj 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) informon opinionin se sot (15.05.20...

Ministria e Drejtësisë shpreh mirënjohje ndaj autoriteteve turke për ekstradimin e Palevskit

Ministria e Drejtësisë shpreh mirënjohje ndaj autoriteteve turke për ekstradimin e Palevskit

Shkup, 15 maj 2024 (MIA) - Ministria e Drejtësisë ka shprehur mirënjohje deri te autoritetet turke p...

Lupço Palevski Pallço dërgohet në burgun hetues të Shutkës

Lupço Palevski Pallço dërgohet në burgun hetues të Shutkës

Shkup, 15 maj 2014 (MIA) - Lupço Palevski Pallço sonte me përcjellje policore është dërguar në burgu...

Pothuajse gjysmë milionë tifozë të Dortmundit kërkojnë biletë për finalen e madhe

Pothuajse gjysmë milionë tifozë të Dortmundit kërkojnë biletë për finalen e madhe

Dortmund, 15 maj 2024 (MIA) - Drejtuesit e Borusia Dortmundit kanë marrë kërkesë prej rreth 400,000...

Gerapetritis: Do të jemi të rreptë në zbatimin konsekuent të Marrëveshjes së Prespës nga Maqedonia e Veriut

Gerapetritis: Do të jemi të rreptë në zbatimin konsekuent të Marrëveshjes së Prespës nga Maqedonia e Veriut

Athinë, 15 maj 2024 (MIA) - Plotësisht është e qartë se zbatimi konsekuent i Marrëveshjes së Prespës...

Tramp pranon ftesën e Bajdenit për debat televiziv, propozon më shumë se dy

Tramp pranon ftesën e Bajdenit për debat televiziv, propozon më shumë se dy

Uashington, 15 maj 2024 (MIA) - Ish presidenti amerikan Donald Tramp sot ka pranuar ftesën e preside...

Nikolloski në Kotor: Lehtësimi i tregtisë me BE-në dhe pagesa më të thjeshta na çojnë drejt tregut të përbashkët evropian

Nikolloski në Kotor: Lehtësimi i tregtisë me BE-në dhe pagesa më të thjeshta na çojnë drejt tregut të përbashkët evropian

Shkup, 15 maj 2024 (MIA)- Lehtësimi i tregtisë ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimi...

Pelegrini: Sulmi ndaj Ficos është kërcënim i paprecedentë për demokracinë sllovake

Pelegrini: Sulmi ndaj Ficos është kërcënim i paprecedentë për demokracinë sllovake

Bratislavë, 15 maj 2024 (MIA) - Presidenti i sapozgjedhur sllovak, Peter Pelegrini, sot pasdite dëno...

Policia ka identifikuar sulmuesin e Ficos

Policia ka identifikuar sulmuesin e Ficos

Bratislavë, 15 maj 2024 (MIA) - Policia në Sllovaki ka identifikuar 71 vjeçarin J.C. nga E Majta i c...

Vilders: Dakordohet Qeveria e re djathtiste e Holandës

Vilders: Dakordohet Qeveria e re djathtiste e Holandës

Amsterdam, 15 maj 2024 (MIA) - Populisti holandez i ekstremit të djathtë Gert Vilders deklaroi sot s...

Marfi: SHBA-ja e konsideron Dodikun si kërcënim për sigurinë

Marfi: SHBA-ja e konsideron Dodikun si kërcënim për sigurinë

Sarajevë, 15 maj 2024 (MIA) - SHBA-ja e konsideron liderin e serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik si kë...

"Instituti Aleksis Cipras" dhe "Fondacioni Zoran Zaev" do të organizojnë konferencë ndërkombëtare për Paqe dhe zhvillim të qëndrueshëm

Athinë, 15 maj 2024 (MIA) - Me rastin e gjashtë vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës,...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR