• e premte, 19 korrik 2024
Masat për të rinjtë në programet e partive politike pa vendime konkrete për mënyrën e zbatimit të tyre

Masat për të rinjtë në programet e partive politike pa vendime konkrete për mënyrën e zbatimit të tyre

Shkup, 6 maj 2024 (MIA) - Vendi po përgatitet për raundin parlamentar dhe raundin e dytë të zgjedhje...

Bajer Leverkuzen cakton festë për 26 maj

Bajer Leverkuzen cakton festë për 26 maj

Leverkuzen, 6 maj 2024 (MIA) – Kampioni gjerman në futboll, Bajer Leverkuzen më 26 maj do të festojë...

Shefi i ANEB-it, Grosi arriti për vizitë në Iran

Shefi i ANEB-it, Grosi arriti për vizitë në Iran

Teheran, 6 maj 2024 (MIA) - Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë ndërkombëtare për energji bërthamore...

Mickoski dhe Taravari biseduan për parimet për koalicionim të ardhshëm dhe bashkëpunim të përbashkët

Mickoski dhe Taravari biseduan për parimet për koalicionim të ardhshëm dhe bashkëpunim të përbashkët

Shkup, 6 maj 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot pasdite ka zhvilluar takim...

Arrestohen në Kosovë një burrë dhe një grua, shtetas rusë- kanë hyrë nga Serbia pa viza

Arrestohen në Kosovë një burrë dhe një grua, shtetas rusë- kanë hyrë nga Serbia pa viza

Prishtinë, 6 maj 2024 (MIA) - Një burrë dhe një grua me pasaporta ruse janë ndaluar mbrëmë në pikën...

Zelenski deri në Parlament ka dorëzuar propozim- ligj për vazhdimin e mobilizimit

Zelenski deri në Parlament ka dorëzuar propozim- ligj për vazhdimin e mobilizimit

Kiev, 6 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka dorëzuar sot në Parlamentin e Ukr...

Mickoski: Pres që të fitojmë afër 61 deputetë

Mickoski: Pres që të fitojmë afër 61 deputetë

Shkup, 6 maj 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pret që koalicioni i udhëhequr...

Tentimvrasje ndaj një politikani në veri të Kosovës, nga partia thonë se ka gisht Beogradi dhe Radoiçiqi

Tentimvrasje ndaj një politikani në veri të Kosovës, nga partia thonë se ka gisht Beogradi dhe Radoiçiqi

Prishtinë, 6 maj 2024 (MIA)- Zëvendësministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Radoic...

Mbreti danez Frederiku i Dhjetë për vizitë të parë zyrtare në Suedi

Mbreti danez Frederiku i Dhjetë për vizitë të parë zyrtare në Suedi

Stokholm, 6 maj 2024 (MIA) - Mbreti danez Frederiku i Dhjetë dhe bashkëshortja e tij mbretëresha Mer...

Nesër votojnë 11.123 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm për zgjedhjet presidenciale, 11.225 për zgjedhjet parlamentare

Nesër votojnë 11.123 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm për zgjedhjet presidenciale, 11.225 për zgjedhjet parlamentare

Shkup/Shtip, 6 maj 2024 (MIA) - Për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare ësht...

Fon der Lajen: BE-ja vlerëson se Kina do të bëjë presion ndaj Rusisë që ta ndërpresë luftën kundër Ukrainës

Fon der Lajen: BE-ja vlerëson se Kina do të bëjë presion ndaj Rusisë që ta ndërpresë luftën kundër Ukrainës

Paris, 6 maj 2024 (MIA) - Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen deklaroi sot se Bash...

Zgjedhjet e njëmbëdhjeta parlamentare, kanë kandiduar 1002 burra dhe 753 gra

Zgjedhjet e njëmbëdhjeta parlamentare, kanë kandiduar 1002 burra dhe 753 gra

Shkup, 6 maj 2024 (MIA) - Zgjedhjet e njëmbëdhjeta parlamentare në vend do të mbahen të mërkurën. Kë...

Ten Hag: Askush në Mançester Junajted përveç Murinjos nuk mori lojtarët që dëshironte

Ten Hag: Askush në Mançester Junajted përveç Murinjos nuk mori lojtarët që dëshironte

Mançester, 6 maj 2024 (MIA) – Trajneri Erik ten Hag i është përgjigjur krahasimit që ka bërë Zhoze M...

Apasiev: Ajo që presim në këto zgjedhje është që nuk mund të formohet qeveri pa

Apasiev: Ajo që presim në këto zgjedhje është që nuk mund të formohet qeveri pa "Të Majtën"

Shkup, 6 maj 2024 (MIA) - Atë që e presim në këto zgjedhje është që të mos mundet të formohet qeveri...

Lopetegi do ta marrë drejtimin e Uest Hemit, për trajnerin ishte i interesuar edhe Bajerni

Lopetegi do ta marrë drejtimin e Uest Hemit, për trajnerin ishte i interesuar edhe Bajerni

Londër, 6 maj 2024 (MIA) – Eksperti spanjoll i futbollit Hulen Lopetegi do ta marrë drejtimin e Uest...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR