• e shtunë, 18 maj 2024
Nëntë persona kanë humbur jetën në një aksident rrugor në Afrikën e Jugut, ishin duke u kthyer nga një tubim partiak

Nëntë persona kanë humbur jetën në një aksident rrugor në Afrikën e Jugut, ishin duke u kthyer nga një tubim partiak

Kejp Taun, 25 shkurt 2024 (MIA) - Nëntë persona kanë humbur jetën në një aksident rrugor në Afrikën...

Umerov: Gjysma nga armët e premtuara nga Perëndimi janë dorëzuar me vonesë

Umerov: Gjysma nga armët e premtuara nga Perëndimi janë dorëzuar me vonesë

Kiev, 25 shkurt 2024 (MIA) - Gjysma e armëve që i janë premtuar Kievit nga Perëndimi po dorëzohen me...

ZGJEDHJE 2024/Sedat Sulejmani zgjedhet shef i shtabit zgjedhor të

ZGJEDHJE 2024/Sedat Sulejmani zgjedhet shef i shtabit zgjedhor të "Besës" dhe koalicionit "Vlen"

Shkup, 25 shkurt 2024  Jemi në prag të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare, Lëviz...

ZGJEDHJE 2024/Mickoski: Gordana SiljanovskaDavkova do të mbështetet me nënshkrime nga deputetët dhe qytetarët

ZGJEDHJE 2024/Mickoski: Gordana SiljanovskaDavkova do të mbështetet me nënshkrime nga deputetët dhe qytetarët

Manastir, 25 shkurt 2024 (MIA) - Kandidatja presidenciale e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska-Davko...

Bujqit grek nesër në protestë në vendkalimin kufitar Evzoni, thonë për MIA-n se nuk heqin dorë derisa nuk plotësohen kërkesat e tyre

Bujqit grek nesër në protestë në vendkalimin kufitar Evzoni, thonë për MIA-n se nuk heqin dorë derisa nuk plotësohen kërkesat e tyre

Athinë, 25 shkurt 2024 (MIA) - Bujqit nga pjesa veriore e Greqisë, përveç bllokadave të përditshme s...

Autoritetet palestineze: Numri i të vrarëve në Gaza ka arritur 29.692, në 24 orët e fundit janë vrarë 86 palestinezë

Autoritetet palestineze: Numri i të vrarëve në Gaza ka arritur 29.692, në 24 orët e fundit janë vrarë 86 palestinezë

Gaza, 25 shkurt 2024 (MIA) - Të paktën 86 palestinezë janë vrarë, ndërsa 131 të tjerë janë plagosur...

ZGJEDHJE 2024/ KSHZ: Përfundimisht me ditën e djeshme 14.360 qytetarë, më shumë nënshkrime për Osmanin, Dimitrievskin dhe Vankovskën

ZGJEDHJE 2024/ KSHZ: Përfundimisht me ditën e djeshme 14.360 qytetarë, më shumë nënshkrime për Osmanin, Dimitrievskin dhe Vankovskën

Shkup, 25 shkurt 2024 (MIA) - Sipas

BDI: Lajme të rreme nga propagandist pro-rus kundër BDI-së

BDI: Lajme të rreme nga propagandist pro-rus kundër BDI-së

Shkup, 25 shkurt 2024  Bashkimi Demokratik për Integrim demanton ashpër shpifjet ndaj B...

Ehud Barak: Netenjahu do t'i rrezikojë jetët e pengjeve që të duket i fortë

Ehud Barak: Netenjahu do t'i rrezikojë jetët e pengjeve që të duket i fortë

Tel-Aviv, 25 shkurt 2024 (MIA) - Ish-kryeministri izraelit Ehud Barak sot në një intervistë në radio...

KFOR e ka braktisur ndërtesën komunale në Zveçan, vlerësoi se gjendja është stabile

KFOR e ka braktisur ndërtesën komunale në Zveçan, vlerësoi se gjendja është stabile

Prishtinë, 25 shkurt (MIA) - Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, njoftoi sot se i ka tërhe...

Presidentja Osmani në tryezën ekonomike Kosovë - Katar: Kosova me potencial të jashtëzakonshëm për investime

Presidentja Osmani në tryezën ekonomike Kosovë - Katar: Kosova me potencial të jashtëzakonshëm për investime

Prishtinë, 25 shkuer (MIA) - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron pë...

QMK: Në shkurt ka pasur gjithsej 448 zjarre në qiell të hapur

QMK: Në shkurt ka pasur gjithsej 448 zjarre në qiell të hapur

Shkup, 25 shkurt 2024 (MIA) - Nga Qendra për menaxhim me kriza sot informojnë se në muajin shkurt, p...

BDI: Nuk shantazhojmë, kërkojmë barazi, kurse VMRO DPMNE të deklarohet kundër Rusisë dhe pro Europës

BDI: Nuk shantazhojmë, kërkojmë barazi, kurse VMRO DPMNE të deklarohet kundër Rusisë dhe pro Europës

Shkup, 25 shkurt 2024  Bashkimi Demokratik për Integrim beson se VMRO-DPMNE vazhdon ta...

Sindikata e pavarur e punonjësve shëndetësorë paralajmëron protesta nëse nuk ka harmonizim të pagave me pagën minimale

Sindikata e pavarur e punonjësve shëndetësorë paralajmëron protesta nëse nuk ka harmonizim të pagave me pagën minimale

Shkup, 25 shkurt 2024 (MIA) - Sindikata e pavarur e punonjësve shëndetësorë, stafi administrativ tek...

Pritja e gjatë e termineve në shëndetësinë publike,

Pritja e gjatë e termineve në shëndetësinë publike, "i përzë" pacientët drejt shëndetësisë private

Shkup, 25 shkurt 2024 (MIA) - Pritja e gjatë për të arritur në terminin e caktuar  për ekzamini...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR