• e martë, 18 qershor 2024
Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistave”

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistave”

17 mars 2023 

Mickoski - Pereira: Qeveria duhet t'u japë të rinjve një rol më të madh në politikëbërje

Mickoski - Pereira: Qeveria duhet t'u japë të rinjve një rol më të madh në politikëbërje

Shkup, 17 mars 2023 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sot së bashku me Serg...

Zelenski e vlerësoi si historik vendimin e Gjykatës së Hagës për arrestimin e Putinit 

Zelenski e vlerësoi si historik vendimin e Gjykatës së Hagës për arrestimin e Putinit 

Kovaçevski-Eskobar: Maqedonia e Veriut është një partner i besueshëm i bashkësisë ndërkombëtare

Kovaçevski-Eskobar: Maqedonia e Veriut është një partner i besueshëm i bashkësisë ndërkombëtare

Ohër, 17 mars 2023 (MIA) - Kryeministri Kovaçevski sonte në Ohër është takuar me Përfaqësuesin Special të SHBA-së p...

 Shtëpia e Bardhë për urdhër-arrestin e Putinit: Rusia të përgjigjet për krimet e luftës kundër njerëzimit në Ukrainë

 Shtëpia e Bardhë për urdhër-arrestin e Putinit: Rusia të përgjigjet për krimet e luftës kundër njerëzimit në Ukrainë

Uashington, 17 mars 2022 (MIA) - Shtëpia e Bardhë ka dhënë koment për urdhër-arrestin për Vladimir P...

Pendarovski-Borrell: Sytë e BE-së dhe të njerëzve nga Ballkani Perëndimor të drejtuara drejt Ohrit

Pendarovski-Borrell: Sytë e BE-së dhe të njerëzve nga Ballkani Perëndimor të drejtuara drejt Ohrit

Shkup, 17 mars 2023 (MIA) - Fqinjësia e mirë, marrëdhëniet e mira mes fqinjëve dhe bashkëpunimi rajo...

Rama për njeri të parë të SHISH-it propozon Vlora Hysenin

Rama për njeri të parë të SHISH-it propozon Vlora Hysenin

Tiranë, 17 mars 2023 (MIA) - Kryeministri shqiptar Edi Rama në takimin e sotëm, presidentit të shtet...

Kovaçevski, Borel dhe Lajçak arritën në Ohër për dialogun e ardhshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Kovaçevski, Borel dhe Lajçak arritën në Ohër për dialogun e ardhshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

  Shkup, 17 mars 2023 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski, së bashku me Përfa...

Pendarovski: Procesi i afrimit drejt BE-në po zhvillohet me ritme të kënaqshme në këtë fazë

Pendarovski: Procesi i afrimit drejt BE-në po zhvillohet me ritme të kënaqshme në këtë fazë

Shkup, 17 mars 2023 (MIA) - Situata aktuale lidhur me aspiratat evropiane të Republi...

Borrell për urdhrin për arrestim të Putinit: Përgjegjësit për agresion ndaj Ukrainës duhet të dalin para drejtësisë

Borrell për urdhrin për arrestim të Putinit: Përgjegjësit për agresion ndaj Ukrainës duhet të dalin para drejtësisë

Shkup, 17 mars 2023 (MIA) - Bashkimi Evropian gjithmonë ka qenë i qartë se përg...

Propozohet paraburgim për pesë dilerë të drogës nga Shkupi

Propozohet paraburgim për pesë dilerë të drogës nga Shkupi

Shkup, 17 mars 2023 (MIA) - Prokuroria Them...

Borell dhe Blinken: Koha e duhur për hapa të rëndësishëm në interes të integrimit të Kosovës dhe Serbisë në BE

Borell dhe Blinken: Koha e duhur për hapa të rëndësishëm në interes të integrimit të Kosovës dhe Serbisë në BE

Bruksel, 17 mars 2023 (MIA) - Përfaqësuesi i lart...

Kirbi: SHBA-ja është kundër propozimit të Kinës për armëpushim në Ukrainë, me këtë do të pranoheshin përfitimet e Rusisë

Kirbi: SHBA-ja është kundër propozimit të Kinës për armëpushim në Ukrainë, me këtë do të pranoheshin përfitimet e Rusisë

Uashington, 17 mars 2023 (MIA) - 

Maunt do të mungojë në ndeshjet e para të kualifikimeve për KE 2024

Maunt do të mungojë në ndeshjet e para të kualifikimeve për KE 2024

Londër, 17 mars 2023 (MIA) - Menaxh...

Java e teknologjisë Tirana - Tel-Aviv nga data 20 deri më 23 mars

Java e teknologjisë Tirana - Tel-Aviv nga data 20 deri më 23 mars

Tiranë, 17 maers 2023 (MIA) - Mbi 40 kompani lidere në fushën e teknologjisë do të vijnë në kryeqyte...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR