• вторник, 16 јули 2024
Форбс: По обидот за убиство - Доналд Трамп е побогат за повеќе од милијарда долари

Форбс: По обидот за убиство - Доналд Трамп е побогат за повеќе од милијарда долари

Њујорк, 16 јули 2024 (МИА) - Нето богатство на поранешниот претседател Доналд Трамп вчера се зголеми...

Милијардерите Илон Маск и Кен Грифин донираа по 100.000 долари за жртвите од пукањето на митингот на Трамп

Милијардерите Илон Маск и Кен Грифин донираа по 100.000 долари за жртвите од пукањето на митингот на Трамп

Вашингтон, 16 јули 2024 (МИА) - Милијардерот Илон Маск и менаџерот на хеџ-фонд милијардерот Кен Гриф...

Волстрит џурнал: Маск планира да му дава на Трамп 45 милиони долари месечно

Волстрит џурнал: Маск планира да му дава на Трамп 45 милиони долари месечно

Вашингтон, 16 јули 2024 (МИА) - Мултимилијардерот Илон Маск најави дека ќе дава околу 45 милиони дол...

„Њујорк пост“: На Трамп било пукано од зграда која во исто време имало полициски снајперисти

„Њујорк пост“: На Трамп било пукано од зграда која во исто време имало полициски снајперисти

Вашингтон, 16 јули 2024 (МИА) - Локален полициски снајперски тим бил распореден во зградата од чиј п...

Трамп и формално номиниран за претседателски кандидат на Републиканската партија, сенаторот Венс негов потпретседател

Трамп и формално номиниран за претседателски кандидат на Републиканската партија, сенаторот Венс негов потпретседател

Вашингтон, 15 јули 2024 (МИА) - Републиканската партија денеска официјално го номинираше Доналд Трам...

Би-Би-Си: Што  досега знаеме за напаѓачот на Трамп

Би-Би-Си: Што досега знаеме за напаѓачот на Трамп

Лондон, 15 јули 2024 (МИА) - Малото предградие на Питсбург, Бетел Паркс, во Пенсилванија, е во шок о...

Бројни повици за оставка на шефицата на американската Тајна служба поради безбедносен пропуст

Бројни повици за оставка на шефицата на американската Тајна служба поради безбедносен пропуст

Вашингтон, 15 јули 2024 (МИА) - Шефицата на американската Тајна служба Кимберли Читл доби бројни пов...

Си-Ен-Ен: Повеќе од 20 парчиња оружје регистрирани на името на таткото на напаѓачот на Трамп

Си-Ен-Ен: Повеќе од 20 парчиња оружје регистрирани на името на таткото на напаѓачот на Трамп

Вашингтон, 15 јули 2024 (МИА) - Повеќе од 20 парчиња отужје се регистрирани на таткото на Томас Метј...

Сиљановска Давкова по обидот за убиство на Трамп: Нема место за политичко насилство во демократските држави

Сиљановска Давкова по обидот за убиство на Трамп: Нема место за политичко насилство во демократските држави

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова по обидот за атентат врз пор...

Трамп: Бог ме спаси

Трамп: Бог ме спаси

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се огласи по обидот...

Претседателот на Демократскиот сојуз го осуди обидот за атентат врз Трамп

Претседателот на Демократскиот сојуз го осуди обидот за атентат врз Трамп

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов го осуди обидот за...

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) – Светските лидери го осудија обидот за атентат врз поранешниот американс...

По обидот за атентат најверојатно ќе се зголеми рејтингот на Трамп

По обидот за атентат најверојатно ќе се зголеми рејтингот на Трамп

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Инвестициските аналитичарите истакнуваат дека обидот за атентат врз...

Захарова: САД да направат попис на нивните политики за поттикнување омраза

Захарова: САД да направат попис на нивните политики за поттикнување омраза

Москва, 14 јули 2024 (МИА) – Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захар...

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Светските лидери го осудија обидот за атентат врз поранешниот америк...

Image

Остани поврзан