• вторник, 16 јули 2024
Земјотрес од 2 степена по Рихтер регистриран во Скопје

Земјотрес од 2 степена по Рихтер регистриран во Скопје

Скопје, 16 јули 2024 (МИА) - Земјотрес со локална магнитуда од 2 степена по Рихтер е регистриран поп...

Пакомак нуди на свој трошок да ги празни сите контејнери за селективен отпад од пакување на територијата на Град Скопје

Пакомак нуди на свој трошок да ги празни сите контејнери за селективен отпад од пакување на територијата на Град Скопје

Скопје, 16 јули 2024  Се почести се поплаките од граѓаните за нередовното собирање на с...

Уметнички дела во знак на благодарност за здравствените работници на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“- Скопје

Уметнички дела во знак на благодарност за здравствените работници на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“- Скопје

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Директорот на Агенцијата за иселеништво на...

Водата во Скопје безбедна за пиење

Водата во Скопје безбедна за пиење

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Водата за пиење во Скопје е безбедна, покажуваат резултатите од направе...

Без вода дел од населбата Бутел

Без вода дел од населбата Бутел

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Поради уличен дефект на улицата „Марко Крале бр. 128“ во населбата Буте...

На аеродромот во Скопје реализиран првиот лет на „AJet“ од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

На аеродромот во Скопје реализиран првиот лет на „AJet“ од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - На Меѓународниот аеродром во Скопје попладнево пристигнаа патниците од...

СВР Скопје го расчисти случајот со наводно киднапирање и самозапалување на момче од Скопје

СВР Скопје го расчисти случајот со наводно киднапирање и самозапалување на момче од Скопје

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан за кој на 4 јули беше &...

Во Скопје санкционирани 122 возачи

Во Скопје санкционирани 122 возачи

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Во Скопје, изречени се 122 мерки, меѓу кои...

Надлежните апелираат за рационално користење на водата во Скопје

Надлежните апелираат за рационално користење на водата во Скопје

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Јавното претпријатие Водовод и канализациј...

„МСУ – Скопје ремек дела за сите“, единствен македонски проект, избран од „Фондот за културно наследство на Хедли за Југоисточна  Европа“

„МСУ – Скопје ремек дела за сите“, единствен македонски проект, избран од „Фондот за културно наследство на Хедли за Југоисточна  Европа“

Скопје, 10 јули 2024 (МИА)- „МСУ- Скопје ремек дела за сите” е единстве...

Николоски најави откочување на работата на автопатот  Кичево-Охрид и завршување до крајот на 2026 година

Николоски најави откочување на работата на автопатот Кичево-Охрид и завршување до крајот на 2026 година

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Министерот за транспорт Александар Николоски денеска најави откочување...

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

Скопје, 10 јули 2024   Откако ВМРО-ДПМНЕ го презема власта во Скопје, Градот бу...

Четири нови хаику книги во издание на Институтот „Инаку

Четири нови хаику книги во издание на Институтот „Инаку" од Скопје

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Во издание на Институтот „Инаку" – Скопје,...

Во Скопје изречени 126 мерки од областа на сообраќајот

Во Скопје изречени 126 мерки од областа на сообраќајот

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - На територија на Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 126 мерк...

Оливер Зафировски назначен за директор на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје

Оливер Зафировски назначен за директор на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Оливер Зафировски е назначен за медицински директор на Универзитетската...

Image

Остани поврзан