• среда, 22 мај 2024
Прес-конференција на техничкиот премиер Талат Џафери (во живо)

Прес-конференција на техничкиот премиер Талат Џафери (во живо)

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) -  Прес-конференција на премиерот на техничката Влада Талат Џафери на...

Македонија 2025: Дијаспората подава рака, да се фокусираме на дигитализација, борба против корупцијата, подобра регулатива и стабилни институции

Македонија 2025: Дијаспората подава рака, да се фокусираме на дигитализација, борба против корупцијата, подобра регулатива и стабилни институции

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Постојано подаваме рака, сакаме да и помогн...

„Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ - самостојна изложба на Мирослав Масин во Даут пашин амам

„Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ - самостојна изложба на Мирослав Масин во Даут пашин амам

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Мирослав Масин, еден од најеминентните македонски современи сликари, утр...

Прес-конференција на Народната банка за пролетните макроекономски проекции (во живо)

Прес-конференција на Народната банка за пролетните макроекономски проекции (во живо)

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Прес-конференција на Народната банка за пролетните макроекономски проекц...

Џафери:  Составот на идната влада е работа на преговори меѓу политичките субјекти коишто добиле мандат

Џафери: Составот на идната влада е работа на преговори меѓу политичките субјекти коишто добиле мандат

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Фокусиран сум на обврските на Владата што ја водам чиј мандат е до избор...

Прес-конференција на Талат Џафери (во живо)

Прес-конференција на Талат Џафери (во живо)

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателот на техничката Влада на Република Севе...

Прес-конференција на ОБСЕ/ОДИХР (во живо)

Прес-конференција на ОБСЕ/ОДИХР (во живо)

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Прес-конференција на набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР за мониторингот на вчера...

Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Tетово, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва од с...

Ковачевски: Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ му е зададен сериозен удар

Ковачевски: Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ му е зададен сериозен удар

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ...

Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва од седиштето на партијата во Мала...

Адеми: Европскиот фронт има над 30 илјади гласови повеќе од „Вреди“

Адеми: Европскиот фронт има над 30 илјади гласови повеќе од „Вреди“

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - Шефот на Изборниот штаб на Европскиот фронт Арбр Адеми вечерва на втората...

Кузеска: Изборите фер и демократски, граѓанската волја ќе одлучи по кој колосек ќе се движи понатаму

Кузеска: Изборите фер и демократски, граѓанската волја ќе одлучи по кој колосек ќе се движи понатаму

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Имавме мирен, достоинствен и успешен изборен ден. Изборите беа фер и демо...

Прес-конференција на ДУИ (во живо)

Прес-конференција на ДУИ (во живо)

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) – Прес-конференција на портпаролот на ДУИ, Арбер Адеми.

ДИК: Избирачките одбори да ги почитуваат законите и подзаконските акти

ДИК: Избирачките одбори да ги почитуваат законите и подзаконските акти

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) апелираше избирачките одбори да ги почит...

Излезеноста до 9 часот за парламентарните избори 4,45 отсто, а за претседателските 4,17 проценти

Излезеноста до 9 часот за парламентарните избори 4,45 отсто, а за претседателските 4,17 проценти

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Излезеноста за вториот круг претседателски избори до 9.00 часот утрово е...

Image

Остани поврзан