• понеделник, 20 мај 2024
Вербални закани кон претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска, случајот пријавен во полиција

Вербални закани кон претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска, случајот пријавен во полиција

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Денеска напладне во близина на ТЦ „Рамстор“ во центарот на Скопје непозн...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - На 17.05.2024 во 16.00 часот в...

Полицијата го идентификуваше напаѓачот на Фицо

Полицијата го идентификуваше напаѓачот на Фицо

Братислава, 15 мај 2024 (МИА) - Полицијата во Словачка го идентификуваш...

Елшани: На северот на Косово 128 барања за замена на возачки дозволи

Елшани: На северот на Косово 128 барања за замена на возачки дозволи

Приштина, 15 мај 2024 (МИА) - Директорот на косовската полиција за северниот регион, Ветон Елшани из...

Дарманин: Стотици, вклучително и полицајци повредени во немири во Нова Каледонија

Дарманин: Стотици, вклучително и полицајци повредени во немири во Нова Каледонија

Париз, 15 мај 2024 (МИА) - Стотици луѓе, вклучувајќи околу 100 полицајци и жандарми се повредени во...

Полицијата казни 173 возачи за брзо возење

Полицијата казни 173 возачи за брзо возење

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Во рамки на вчерашната акциска контрола на територијата на Република Сев...

За брзо возење казнети 553 возачи

За брзо возење казнети 553 возачи

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Во рамки на акциската контрола на територијата на Република Северна Маке...

Ерменската полиција уапси 151 демонстрант против копнениот договор со Азербејџан

Ерменската полиција уапси 151 демонстрант против копнениот договор со Азербејџан

Ереван, 13 мај 2024 (МИА) - Ерменската полиција денеска соопшти дека привела десетици луѓе кои се об...

Израелците протестираа против владата на Нетанјаху

Израелците протестираа против владата на Нетанјаху

Ерусалим, 12 мај 2024 (МИА) - Стотици Израелци излегоа синоќа на улиците барајќи владата на премиеро...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - На 06.05.2024 во периодот од 22.45 д...

Холандската полиција го растури пропалестинскиот протест на Универзитетот во Амстердам и уапси 125 демонстранти

Холандската полиција го растури пропалестинскиот протест на Универзитетот во Амстердам и уапси 125 демонстранти

Амстердам, 7 мај 2024 (МИА) - Холандската интервентна полиција рано утринава го растури пропалестинс...

Одбележување на Денот на полицијата, посебен сообраќаен режим во општина Аеродром

Одбележување на Денот на полицијата, посебен сообраќаен режим во општина Аеродром

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Во Скопје денеска ќе се одржи централното одбележување на 7 Мај - Денот н...

Демократски сојуз: Полицијата да обезбеди услови за фер избори

Демократски сојуз: Полицијата да обезбеди услови за фер избори

Скопје, 6 мај 2024  Демократски сојуз на сите полицајци и припадници на службите за без...

Полицијата го растури пропалестинскиот протестен камп на Универзитетот УКЛА во Калифорнија

Полицијата го растури пропалестинскиот протестен камп на Универзитетот УКЛА во Калифорнија

Вашингтон, 2 мај 2024 (МИА) - Стотици службеници на автопатот во Калифорнија рано утринава се упатиј...

Арсоски: Департизација на армијата и полицијата и решавање на статусот на професионалните војници

Арсоски: Департизација на армијата и полицијата и решавање на статусот на професионалните војници

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) – Професионализација и департизација на армија...

Image

Остани поврзан