• понеделник, 17 јуни 2024
Ненси Пелоси ги заврши мемоарите, ќе бидат објавени на 6 август

Ненси Пелоси ги заврши мемоарите, ќе бидат објавени на 6 август

Њујорк,18 април 2024 (МИА) - Поранешната претседателка на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси,...

Пелоси:  Украина се бори за демократија за сите нас

Пелоси: Украина се бори за демократија за сите нас

Загреб, 25 октомври 2022 (МИА) - Украинскиот народ се бори за демократија за сите нас, изјави денеска в...

Песков: Гласните изјави на Пелоси за конфликтот меѓу Азербејџан и Ерменија нема да помогнат да се стабилизира ситуацијата

Песков: Гласните изјави на Пелоси за конфликтот меѓу Азербејџан и Ерменија нема да помогнат да се стабилизира ситуацијата

Москва, 19 септември 2022 (МИА) - Портпаролот на Кремљ денеска изјави дека „глас...

Пелоси во Ерменија ги осуди „нелегалните напади“ на Азербејџан

Пелоси во Ерменија ги осуди „нелегалните напади“ на Азербејџан

Ереван, 18 септември 2022 (МИА) - Претседателката на Претставничкиот дом на Американскиот конгрес, Ненс...

Пелоси пристигна во Ереван

Пелоси пристигна во Ереван

Ереван, 17 септември 2022 (МИА) - Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненс...

Пелоси ќе ја посети Ерменија откако стапи на сила примирјето со Азербејџан

Пелоси ќе ја посети Ерменија откако стапи на сила примирјето со Азербејџан

Берлин, 17 септември 2022 (МИА) - Претседателката на Претставничкиот дом на Американскиот конгрес Ненси...

Рекорден број луѓе го следеа на интернет летот на Пелоси до Тајван

Рекорден број луѓе го следеа на интернет летот на Пелоси до Тајван

Берлин, 3 август 2022 (МИА) - Летот на претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, од...

Јапонија „загрижена“ поради најавата за кинески воени вежби

Јапонија „загрижена“ поради најавата за кинески воени вежби

Ненси Пелоси потврди дека е на пат за Азија, не го споменува Тајван

Ненси Пелоси потврди дека е на пат за Азија, не го споменува Тајван

Вашингтон, 31 јули 2022 (МИА) - Претседателката на Претста...

Кина го предупреди Вашингтон за евентуална посета на Пелоси на Тајван

Кина го предупреди Вашингтон за евентуална посета на Пелоси на Тајван

Пекинг, 25 јули 2022 (МИА) - Кинеските власти денеска соопштија дека упатиле стр...

Претставничкиот дом на САД усвои нацрт-закон за заштита на пристапот до абортус

Претставничкиот дом на САД усвои нацрт-закон за заштита на пристапот до абортус

Вашингтон, 16 јули 2022 (МИА) - Претставничкиот дом на САД синоќа усвои два нацрт-закона насочени кон з...

Пелоси во Киев: Вашата борба е борба за сите

Пелоси во Киев: Вашата борба е борба за сите

Киев, 1 мај 2022 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави видео од посетата на Киев на...

Пелоси одби двајца Републиканци за комисијата за истрага на нападот на Конгресот, Мекарти ги повлече сите кандидати

Пелоси одби двајца Републиканци за комисијата за истрага на нападот на Конгресот, Мекарти ги повлече сите кандидати

Вашингтон, 22 јули 2021 (МИА) - Лидерот на

Пелоси го покани Бајден да се обрати во двата дома на Конгресот на 28 април

Пелоси го покани Бајден да се обрати во двата дома на Конгресот на 28 април

Вашингтон, 14 април 2021 (МИА) - Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси го покани...

Пелоси: Меконел е лицемер, републиканците го погазија Уставот на САД 

Пелоси: Меконел е лицемер, републиканците го погазија Уставот на САД 

Вашингтон, 14 февруари 2021 (МИА) - Републик...

Image

Остани поврзан