• недела, 26 мај 2024
Бекам за Меси: Не се работи само за освојување трофеи

Бекам за Меси: Не се работи само за освојување трофеи

Мајами, 20 мај 2024 (МИА) - Еден од сопствениците на Интер Мајами, Дејвид Бекам изјави дека улогата...

Мартино: Очигледно годините се проблем за Меси

Мартино: Очигледно годините се проблем за Меси

Мајами, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Интер Мајами, Херардо Мартино информира за остојбата на Лион...

Меси заработува повеќе од сите негови соиграчи заедно

Меси заработува повеќе од сите негови соиграчи заедно

Мајами, 17 мај 2024 (МИА) - Годишната плата на Лионел Меси во Интер Мајами е 20,4 милиони долари, уб...

Меси се запиша во историјата на МЛС лигата – гол и пет асистенции

Меси се запиша во историјата на МЛС лигата – гол и пет асистенции

Мајами, 5 мај 2024 (МИА) - Мајами веројатно беше разочаран од НБА тимот кој беше елиминиран на старт...

Меси сака играч кој ќе му асистира во Интер

Меси сака играч кој ќе му асистира во Интер

Мајами, 4 мај 2024 (МИА) - Интер Мајами оствари контакт со второлигашот Реџина за трансфер на талент...

Интер Мајами на Меси елиминиран од Купот на шампионите во КОНКАКАФ

Интер Мајами на Меси елиминиран од Купот на шампионите во КОНКАКАФ

Монтереј, 11 април 2024 (МИА) - Интер Мајами рано утрово загуби од Монтереј во реваншот од четвртфин...

Јамал: Сакам да станам легенда на Барселона како Меси

Јамал: Сакам да станам легенда на Барселона како Меси

Барселона, 5 април 2024 (МИА) - Младиот фудбалер на Барселона, Ламин Јамал се надева дека еден ден ќ...

Меси ќе го пропушти третиот натпревар во низа на Интер Мајами

Меси ќе го пропушти третиот натпревар во низа на Интер Мајами

Мајами, 30 март 2024 (МИА) - Лионел Меси ќе го пропушти претстојниот натпревар на Интер Мајами. Арге...

Скалони: Само Меси и Ди Марија имаат загарантирани места

Скалони: Само Меси и Ди Марија имаат загарантирани места

Лос Анџелес, 27 март 2024 (МИА) - Селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Скалон...

Цената на Лео Меси почна да паѓа

Цената на Лео Меси почна да паѓа

Мајами, 26 март 2024 (МИА) - Цената на напаѓачот на Интер Мајами, Лионел Меси е намалена за 5 милион...

Аргентина без повредениот Меси на пријателските натпревари во САД

Аргентина без повредениот Меси на пријателските натпревари во САД

  Мајами, 18 март 2024 (МИА) – Актуелниот светски првак Аргентина најверојатно ќе биде...

Меси побрз од Роналдо до бројката од прволигашки 500 голови

Меси побрз од Роналдо до бројката од прволигашки 500 голови

  Мајами, 3 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Интер Мајами го совладаа Орландо (5-0) во...

Шестмина номинирани за престижната награда Лауреус

Шестмина номинирани за престижната награда Лауреус

  Мадрид, 26 февруари 2024 (МИА) – По двајца фудбалери и атлетичари, еден тенисер и воз...

Меси ја донираше и осмата Златна топка на Музејот на Барселона

Меси ја донираше и осмата Златна топка на Музејот на Барселона

Барселона, 20 февруари 2024 (МИА) - Лионел Меси ја донираше осмата Златна топка на Музејот на Барсел...

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Мајами, 16 февруари 2024 (МИА) - Аргентинецот Лео Меси постигна само еден гол, и тоа од пенал, на пе...

Image

Остани поврзан