• сабота, 15 јуни 2024
Јован Деспотовски со повик за дебата до противкандидатите за лидерската позиција во СДСМ

Јован Деспотовски со повик за дебата до противкандидатите за лидерската позиција во СДСМ

  Ги повикувам уште еднаш сите кандидати за претседател на СДСМ да ми се придружат на јавна дебата на ко...

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

Скопје, 11 јуни 2024 Кандидатот за претседател на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија п...

Партијата на Орбан со најголеми трошоци за онлајн рекламирање за Евроизборите  

Партијата на Орбан со најголеми трошоци за онлајн рекламирање за Евроизборите  

Брисел, 7 јуни 2024 (МИА) - Партиите ги зголемија своите трошоци за онлајн рекламирање во трката за...

Кампања „Превенција подобро од лекување“ за подигнување на свеста за оваријалниот карцином

Кампања „Превенција подобро од лекување“ за подигнување на свеста за оваријалниот карцином

Скопје, 31 мај 2024 (МИА) - Здружението за унапредување, образование и заштита на човековите и здрав...

Републиканските донатори ветуваат милиони долари за кампањата на Трамп

Републиканските донатори ветуваат милиони долари за кампањата на Трамп

Вашингтон, 31 мај 2024 (МИА) – Водечките републикански донатори застанаа на страната на Доналд Трамп...

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - „Проверете. Размислете. Пријавете.“ е насловот на кампањата која ќе биде...

Забавен настан во Градски парк во рамки на кампањата „Крени глас против врсничко насилство“

Забавен настан во Градски парк во рамки на кампањата „Крени глас против врсничко насилство“

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Во рамки на кампањата на „Макпетрол“ за спречување на врсничкото насилст...

Врховниот суд на Индија привремено го ослободи опозицискиот лидер за да се приклучи на изборната кампања во Делхи

Врховниот суд на Индија привремено го ослободи опозицискиот лидер за да се приклучи на изборната кампања во Делхи

Њу Делхи, 10 мај 2024 (МИА) - Врховниот суд на Индија денеска привремено го ослободи шефот на регион...

Изборен молк 

Изборен молк 

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Од полноќ стапи во сила молкот во пресрет на вториот круг од Претседателс...

Меџити: Приоритет на „Вреди“ е да биде дел од влада ориентирана кон ЕУ и НАТО

Меџити: Приоритет на „Вреди“ е да биде дел од влада ориентирана кон ЕУ и НАТО

Скопје, 30 април 2024 (МИА) – Носителот на листата на кандидати за пратеници на Коалицијата „Вреди“...

Партиите и коалициите продолжуваат со промоција на своите политички понуди на терен

Партиите и коалициите продолжуваат со промоција на своите политички понуди на терен

Скопје, 30 април 2024 (МИА) – На недела од двојните избори на 8 мај, партиите и коалициите продолжув...

Мицкоски од Брвеница: Идната влада ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Твоја Македонија, а ДУИ ќе одат во опозиција и ќе има одговорност

Мицкоски од Брвеница: Идната влада ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Твоја Македонија, а ДУИ ќе одат во опозиција и ќе има одговорност

Тетово, 29 април 2024 (МИА) – Во рамки на парламентарната кампања „Македонија повторно твоја! Промен...

Почна кампањата за имунизација во штипските градинки

Почна кампањата за имунизација во штипските градинки

Штип, 29 април 2024 (МИА) - Преку игра и драматизација да се надмине стравот од вакницирање, вака де...

ЕП започна кампања за поттикнување на излезноста на Евроизборите 

ЕП започна кампања за поттикнување на излезноста на Евроизборите 

Брисел, 29 април 2024 (МИА) - Европскиот парламент од денеска започнува кампања за поттикнување на г...

Детектор: Близу 60 отсто од граѓаните ќе гласаат на изборите – кампањата не влијаела на нивната одлука

Детектор: Близу 60 отсто од граѓаните ќе гласаат на изборите – кампањата не влијаела на нивната одлука

Скопје, 28 април 2024 Близу 60% од граѓаните ќе гласаат на парламентарните избори, покажува...

Image

Остани поврзан