• вторник, 18 јуни 2024
Француски тинејџер ќе биде прво засилување на Баер Леверкузен

Француски тинејџер ќе биде прво засилување на Баер Леверкузен

Париз, 7 јуни 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски првак Баер Леверкузен е на чекор да го донесе в...

Германците ќе добијат по 400.000 евра за титулата на ЕУРО2024

Германците ќе добијат по 400.000 евра за титулата на ЕУРО2024

Берлин, 30 мај 2024 (МИА) – Германските фудбалери ќе добијат награда од по 400.000 евра доколку...

Денови на германскиот филм

Денови на германскиот филм

Скопје, 15 септември 2023 (МИА) - Со  црната комедија-драма „Следната врата“ во режија на...

Репрезентативецот Муслиу нов фудбалер на германски Падерборн

Репрезентативецот Муслиу нов фудбалер на германски Падерборн

Падерборн, 26 јуни 2023 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу кариерата ќе ја...

Ванделт: Германски компании се заинтересирани за македонскиот пазар

Ванделт: Германски компании се заинтересирани за македонскиот пазар

Скопје, 26 мај 2023 (МИА) – Во изминатите недели добивме голем број прашања од германски компании ко...

Возилото за урбана хигиена на БРАКО доби сертификат од германскиот институт TUV

Возилото за урбана хигиена на БРАКО доби сертификат од германскиот институт TUV

Скопје, 1 април 2023 (МИА) – Возилото за урбана хигиена на БРАКО, моделот 636, доби сертификат за ме...

Image

Остани поврзан