• вторник, 28 мај 2024
Седница на Судски совет (во живо)

Седница на Судски совет (во живо)

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Судскиот совет одржува итна седница на која расправа по барањето на Осно...

Седница на Судски совет (во живо)

Седница на Судски совет (во живо)

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Седница на Судски совет. Фото: МИА архива...

Седница на Државната изборна комисија (во живо)

Седница на Државната изборна комисија (во живо)

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Седница на Државната изборна комисија на која ќе се разгледува и одлучув...

Прес-конференција на ДУИ (во живо)

Прес-конференција на ДУИ (во живо)

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) – Прес-конференција на портпаролот на ДУИ, Арбер Адеми.

Прес-конференција на Движењето ЗНАМ (во живо)

Прес-конференција на Движењето ЗНАМ (во живо)

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. &nbs...

Изјава на Изет Меџити (во живо)

Изјава на Изет Меџити (во живо)

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Носителот на листата на кандидати за пратеници на Коалицијата ВРЕДИ во...

Прес-конференција на Османи по повод Денот на МНР (во живо)

Прес-конференција на Османи по повод Денот на МНР (во живо)

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на министерот за надворешни работи, Бујар Османи по...

Седница на судски совет (во живо)

Седница на судски совет (во живо)

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Седница на судски совет на Република Северна Македонија.  ...

Бајден даде интервју во живо за Хауард Стерн: Со задоволство ќе учествувам на дебата со Трамп

Бајден даде интервју во живо за Хауард Стерн: Со задоволство ќе учествувам на дебата со Трамп

Њујорк, 26 април 2024 (МИА) - Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, денеска бе...

Изјава за медиуми на Димитар Ковачевски (во живо)

Изјава за медиуми на Димитар Ковачевски (во живо)

Скопје, 26 април 2024 (МИА) – Изјава за медиуми на претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски по средб...

Прес-конференција на Бојан Маричиќ и вицепремиерката за европски прашања на Молдавија (во живо)

Прес-конференција на Бојан Маричиќ и вицепремиерката за европски прашања на Молдавија (во живо)

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и вицепремиерката за е...

Свечена церемонија по повод донација од Кралството Норвешка за Армијата (во живо)

Свечена церемонија по повод донација од Кралството Норвешка за Армијата (во живо)

Скопје, 25 април 2024 (МИА) -  Министерката за одбрана Славјанка Петровска ќе се обрати на свеч...

Прес-конференција на претседателскиот кандидат Максим Димитриевски (во живо)

Прес-конференција на претседателскиот кандидат Максим Димитриевски (во живо)

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателскиот кандидат на ЗНАМ, Максим Димитри...

Изјава за медиуми на Тошковски и Бојмацалиев (во живо)

Изјава за медиуми на Тошковски и Бојмацалиев (во живо)

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Изјава за медиуми на министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и...

Седница на Судски совет (во живо)

Седница на Судски совет (во живо)

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Седница на Судски совет. ев/

Image

Остани поврзан