• среда, 29 мај 2024
Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, корективна и проактивна улога во Собранието

Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, корективна и проактивна улога во Собранието

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев смет...

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Извршниот одбор на СДСМ на денешната седница донесе Одлука за распишувањ...

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Во седиштето на  СДСМ на Бихаќка, во тек е продолжение на седницата...

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Во СДСМ во тек е продолжение на седницата н...

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ и местото што го заслужува

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ и местото што го заслужува

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Не е време за исполнување на нечии лични амбиции туку да спроведеме нов...

Спасовски: Има повеќе причини за поразот на СДСМ, ниту еден пратеник од СДСМ нема да го поддржи мнозинството

Спасовски: Има повеќе причини за поразот на СДСМ, ниту еден пратеник од СДСМ нема да го поддржи мнозинството

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Поранешниот министер за внатрешни работи, а сега избран за пратеник од С...

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Имињата на повеќе можни кандидати, според пишувањата во медиумите, се во...

Потврдено повлекувањето на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во јуни

Потврдено повлекувањето на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во јуни

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Извршниот одбор на СДСМ, по потврдувањето на повлекувањето од функцијата...

Ковачевски официјално се повлекува од функцијата претседател на СДСМ, побара свикување конгрес и организирање внатрепартиски избори

Ковачевски официјално се повлекува од функцијата претседател на СДСМ, побара свикување конгрес и организирање внатрепартиски избори

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор ...

Битиќи: Во политиката влегов за да ја направам промената и додека не ја направам, нема откажување

Битиќи: Во политиката влегов за да ја направам промената и додека не ја направам, нема откажување

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Фатмир Битиќи, еден од потпретседателите на Социјалдемократскиот сојуз,...

СДСМ наредната недела ќе почне со подготовки за отчетниот Конгрес, а потоа и за внатрепартиските избори

СДСМ наредната недела ќе почне со подготовки за отчетниот Конгрес, а потоа и за внатрепартиските избори

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Највисоките партиски органи на СДСМ следнат...

Деспотовски: Силен и реформиран СДСМ ќе биде надеж за сите граѓани

Деспотовски: Силен и реформиран СДСМ ќе биде надеж за сите граѓани

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Членот на СДСМ Јован Деспотовски денеска во...

Тренчевска се повлекува од функцијата претседателка на форумот на жени на СДСМ

Тренчевска се повлекува од функцијата претседателка на форумот на жени на СДСМ

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Јованка Тр...

Маричиќ: Го честитам успехот на победниците, ќе се вложам во реформите во СДСМ

Маричиќ: Го честитам успехот на победниците, ќе се вложам во реформите во СДСМ

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Македонските гласачи синоќа избраа претседателка на државата и 120 пратен...

Битиќи соопшти дека поднесува оставка од функцијата потпретседател на СДСМ

Битиќи соопшти дека поднесува оставка од функцијата потпретседател на СДСМ

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Б...

Image

Остани поврзан