• недела, 19 мај 2024
Рибери ќе биде тренер во фудбалската академија на Баерн

Рибери ќе биде тренер во фудбалската академија на Баерн

  Минхен, 2 март 2024 (МИА) – Повеќе германски медиуми објавија денеска дека од почеток...

Медиуми: Рибери ја завршува кариерата

Медиуми: Рибери ја завршува кариерата

Рим, 7 октомври 2022 (МИА) - Поранешниот француски фудбалски репрезентативец Франк Рибери одлучи да ста...

Рибери по завршувањето на кариерата ќе добие работа во Баерн

Рибери по завршувањето на кариерата ќе добие работа во Баерн

Париз, 6 септември 2021 (МИА) – Триесет и осумгодишниот играч за врска Франк Рибери не планира да се пе...

Рибери ја засилува Салернитана

Рибери ја засилува Салернитана

Рибери: Очекував поголема почит од Фиорентина

Рибери: Очекував поголема почит од Фиорентина

Рим, 10 јули 2021 (МИА) - Играчот за врска Франк Рибери го прокоментира заминувањето од Фиорентина пора...

Рибери ќе ја напушти Фиорентина како слободен агент

Рибери ќе ја напушти Фиорентина како слободен агент

Фиренца, 30 јуни 2021 (МИА) – Фудбалерот за врска на Фиорентина, Франк Рибери ќе го напушти клубот, обј...

Рибери ги повика Геце и Манџукиќ да потпишат за Фиорентина

Рибери ги повика Геце и Манџукиќ да потпишат за Фиорентина

Фиренца, 19 јули 2020 (МИА) - Фудбалерот на Фиорентина, Франк Рибери, ги покани Марио Геце и Марио Манџ...

Рибери ограбен додека играл натпревар во друг град

Рибери ограбен додека играл натпревар во друг град

Фиренца, 6 јули 2020 (МИА) - Францускиот фудбалер Франк Рибери, кој настапува за Фиорентина, во понедел...

Рибери се уште жали за „Златната топка“

Рибери се уште жали за „Златната топка“

Фиренца, 21 јуни 2020 (МИА) - Францускиот играч од средниот ред на Фиорентина, Франк Рибери, сè уште е...

Image

Остани поврзан